17.2 C
Jindřichův Hradec
18.06. 2024
Články

Říjen v Muzeu Jindřichohradecka

Jaký bude říjen v Muzeu Jindřichohradecka?

  • Expozice v jezuitském semináři – otevřeno denně mimo pondělí od 8.30 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hodin. Městská vyhlídková věž je otevřena pouze o víkendech od 10.00 do 12.30 a od 13.00 do 16.00 hodin. Výstavní prostory v minoritském klášteře jsou otevřeny denně mimo pondělí od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00 hodin. Kostel sv. Jana Křtitele je pro veřejnost uzavřen.
    Knihovna Muzea Jindřichohradecka s badatelnou ve Štítného ulici poskytuje služby pro veřejnost po celý rok v pondělí a ve středu od 12.30 do 15.30 hodin.
  • Setkání Spolku přátel starého Jindřichova Hradce proběhne v pondělí 8. října od 19.00 hodin v konferenčním sále muzea ve Štítného ul. Přenáška Mgr. Libora Svobody, Ph.D., má tentokrát téma Jindřichův Hradec v roce 1968. Vstup volný.
  • Muzeum Jindřichohradecka Vás zve v sobotu 13. října od 10.00 hodin do výstavní síně „V jezuitském semináři“ na Balbínově nám. na vernisáž filatelistické výstavy 100 LET REPUBLIKY VE ZNÁMKOVÉ TVORBĚ. Výstava potrvá do 28. října 2018.
  • Mimořádný kulturní zážitek slibuje KONCERT ZAHRADA SRDCE uvedený v so-botu 20. října od 18.00 hodin v kostele sv. Jana Křtitele u příležitosti 140. výročí narození Emy Destinnové a 100. výročí vzniku ČSR. Na programu: mužské sbory Leoše Janáčka, Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Vítězslava Nováka a Eugena Suchoně v podání mužského pěveckého okteta Danubius Octet Singers. Četba z korespondence a z poetické tvorby Emy Destinnové zazní v podáni filmové představitelky „Božské Emy“ – Božidary Turzonovové. Vstupné na koncert bude dobrovolné.
  • Pouze do 7. října 2018 potrvají ve výstavní síni „V jezuitském semináři“ dvě související výstavy MUZEJNÍ POKLADY V RUKOU RESTAURÁTORŮ a ZACÍLENO NA BOŽSKOU EMU Výstavy představují nejkrásnější exponáty ze sbírek muzea, které byly zrestaurované v poslední době.
  • Muzeum Jindřichohradecka Vás srdečně zve na výstavu umělce působícího v nedaleké Bechyni JAN SVOBODA – SVĚTLO / PROSTOR / ČAS. Výstava v křížové chodbě potrvá do 28. října 2018.
  • V konferenčním sále muzea ve Štítného ulici je umístěna výstava PRVNÍ RE-PUBLIKA dokumentující život v Jindřichově Hradci na stránkách týdeníku Ohlas od Nežárky. Výstava potrvá do 30. prosince 2018.
  • Výstava stavebnice Lego s názvem SVĚT KOSTIČEK je k vidění v sálu „Ve Svatojánské“ ve Štítného ulici. Výstava je vhodná pro rodiče s dětmi, které si mohou v herním koutku z legových kostiček stavět podle své fantazie. Výstava potrvá do 30. prosince 2018.

PRVNÍ REPUBLIKA

Tematický program pro celostátní akci Týden knihoven

První říjnový týden je tradičně, letos již po dvaadvacáté věnován knihovnám. Pod názvem Týden knihoven vyhlašuje tuto celostátní akci Svaz knihovníků a informačních pracovníků. Knihovna Muzea Jindřichohradecka při této příležitosti připravila pro žáky druhých stupňů základních škol a pro středoškoláky pásmo věnované výročí vzniku první republiky pod názvem PRVNÍ REPUBLIKA. Život v Jindřichově Hradci na stránkách Ohlasu od Nežárky. Hodinový program nabízí předem objednaným skupinám komentovanou prohlídku stejnojmenné výstavy, seznámí se s digitální knihovnou Muzea Jindřichohradecka a budou samostatně pracovat s nově nabytými informacemi týkajícími se vzniku samostatné republiky i období jejího trvání do roku 1938. Na program v Mu-zeu Jindřichohradecka se objednejte u paní Marie Hazukové (tel.: 384 363 661, e-mail: [email protected]).

Štěpánka Běhalová


Muzeum Jindřichohradecka