13.8 C
Jindřichův Hradec
16.06. 2024
Články

Roman Pišný byl oceněný jako Zdravotně postižený zaměstnanec roku 2014

Pražská Staroměstská radnice v úterý 21. října 2014 v podvečer ožila fanfárami pro jednoho váženého Jindřichohradečáka, kterým je sportovní redaktor, znalec a organizátor Roman Pišný, který byl oceněný jako nejlepší Zdravotně postižený zaměstnanec roku 2014 za otevřený trh práce.

Předání ocenění Křišťálový kamínek Romanu Pišnému
Foto z předání ocenění Křišťálový kamínek Romanu Pišnému

Roman již řadu let bojuje s progresivní svalovou dystrofií Beckerova typu, je kvadruplegikem s kontinuálním napojením na plicní ventilátor. Ani taková diagnóza mu však nezabránila v tom, aby neustále pracoval a věnoval prakticky veškerý čas své největší zálibě – sportu.

Do soutěže ho za město Jindřichův Hradec a konkrétně za Jindřichohradecký zpravodaj jmenovala Marcela Kozlová. Právě pro zpravodaj a také internetové stránky města Jindřichův Hradec Roman zpracovává kompletní servis. Kromě toho je také externím redaktorem Jindřichohradeckého deníku, dodavatelem obrazového zpravodajství Týdeníku Jindřichohradecka s také externím zpravodajem pro okres Jindřichův Hradec na portálech Jihočeský sport a Jihočeský fotbal.

Ceny za tatínka Romana přijel do Prahy převzít jeho syn Vítězslav Pišný, kterého doprovázela i šéfredaktorka Jindřichohradeckého zpravodaje Marcela Kozlová.

S velkou gratulací se připojuje také celé město Jindřichův Hradec.

Text a foto: Archiv města J. Hradec