1.1 C
Jindřichův Hradec
25.04. 2024
Články

S hospicem na kolo!

Turistická sezona v Třeboni je již v plném proudu a Hospicová péče sv. Kleofáše připravila pro místní i turisty benefiční cyklojízdu kolem rybníka Rožmberk. Ta se uskuteční v týdnu od 17. do 21. července. Je spojena s oslavami 10. výročí založení hospice.

Akce má nejen sportovní, ale i charitativní rozměr. Cílem je podpořit regionální hospicovou službu a získat finanční prostředky na dva lineární dávkovače léků pro domácí hospicovou péči. „Tyto nové zdravotnické pomůcky nám usnadní péči o pacienty v závěru života, jedná se o ambulantní stříkačkové infuzní pumpy, které jsou určeny pro řízené dávkování léků. Pro pacienta i rodinu to znamená větší komfort v péči a méně zdravotnických zásahů,“ uvedla ředitelka hospice Irena Kalná.

Každý den od 9 do 12 hodin se bude možné registrovat a poté se vydat na cyklojízdu kolem rybníka Rožmberk. Brána a stánek bude umístěna v horní části Masarykova náměstí. Během cesty Vás naučná stezka seznámí s historií vzniku rybničních soustav Třeboňska. Vyjížďku slavnostně zakončíme na Pergole u sv. Víta od 12 do 16 hodin, kde je možné se občerstvit. Děti odměníme drobným dárkem. Doporučená výše startovného je 200 Kč za osobu, pro děti 100 Kč. Do akce se zapojila také desítka místních firem a podpořila tak hospic finančním darem.

Lehká cyklotrasa o délce 18 km, vede po málo frekventovaných silnicích III. třídy, částečně po lesních cestách a po hrázi rybníka Rožmberk.

Bližší informace naleznete na www.kleofas.cz.