27.5 C
Jindřichův Hradec
19.07. 2024
Články

Sbírka pomůže Kristýnce bojující s onkologickou nemocí

Rádi bychom touto cestou pomohli kolegyni z práce a naší kamarádce Lence, která momentálně prožívá snad nejhorší období, které matka může prožívat. Její dcera Kristýnka (16 let) bohužel onkologicky onemocněla. Ještě na podzim to byla zdravá holka, která se těšila ze života, ale ze dne na den bylo vše úplně jinak. Jejich život se obrátil vzhůru nohama. Začalo to pouhou bolestí zad a po různých vyšetřeních bylo lékaři FN v Motole zjištěno, že má bohužel zhoubný nádor v křížové kosti, který ani navíc nejde operovat.  Jejich život se tím obrátil vzhůru nohama.

PŘISPĚT MŮŽETE ZDE

Komu pomůžeme?

V současné době probíhá intenzivní onkologická léčba pomocí chemoterapie a začne se i s ozařováním. Toto sebou nese časté návštěvy nemocnic jak v Praze v Motole, tak i v Českých Budějovicích. Rádi bychom jim pomohli a víme, že Lenka má jen hodně staré auto,  které bohužel dosluhuje a již není bezpečné na jízdu, jelikož se každou chvíli porouchává.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Proto by jim opravdu hodně pomohlo, kdyby si mohly koupit auto, které bude bezpečné a budou se moci dopravovat do nemocnic.

Je to totiž tak, že Kristýnka má díky chemoterapiím silně oslabenou imunitu a tudíž nemůže jezdit hromadnou dopravou a také se dostává do situací, kdy se  musí okamžitě sbalit a vyrazit do dvě hodiny vzdálené nemocnice v Praze, což jim současné auto bohužel neumožňuje.

Lenka je matka samoživitelka a je na vše tudíž sama a nákup nového vozu by jim opravdu hodně ulehčil již tak složitou situaci.

Pomůže každá byť i drobná částka.

PŘISPĚT MŮŽETE ZDE

Pokud by se vybralo méně peněz, než je předpokládaná cena vozu, musely by se pokusit finance získat ještě jinou formou. Pokud se vybere víc, je spousta možností, jak je využít.  Buď ještě bezpečnější vůz, případně na různé pomůcky  pro Kristýnku, ať už zapůjčení invalidního vozíku, který využívá, když je velice oslabená po chemoterapii a nezvládá chůzi,  nebo na speciální stravu, kterou musí Kristýnka dodržovat při chemoterapii, aby jí bakterie neohrozily na životě.

Moc děkujeme za každou pomoc.

Vendula Nováková