28.04. 2024

Šestá výhra v sezóně pro jindřichohradecké basketbalisty

GBA LIONS JINDŘICHŮV HRADEC vs BA LYNX LIBEREC

99:76

Po dvou týdnech jsme se znovu představili doma, tentokrát proti BA LYNX Liberec. Výhru 99:76 okomentoval hlavní trenér Andrej Červenka.

„Věděli jsme, že náš soupeř má za sebou slušné výsledky a hraje dobrý basketbal. To potvrdil i u nás. My jsme se na útočné polovině nedokázali dostat do tempa. Nehráli jsme špatně, ale hlavně v první půli jsme neproměňovali velké množství střel. Hra byla hodně rozkouskovaná tím, jak moc se pískalo, a my jsme si nedokázali najít svůj rytmus. Myslím ale, že na obranné polovině jsme se dobře dokázali vyrovnat s intenzitou a fyzičností soupeře.

Základ vítězství jsme položili vstupem do druhé půle. Dokázali jsme se dostat do rytmu, 3. čtvrtina v našem podání byla skvělá.

Trošku mě mrzí, že někteří mladí hráči z lavičky nedokázali navázat na intenzitu, ve které se utkání hrálo. To je něco, na čem musíme zapracovat. Potřebujeme, aby lavička byla schopna vyrovnat nebo dokonce zvýšit tempo zápasu, do kterého vstupuje. To se tentokrát nepodařilo.

Nakonec s výsledkem i předvedenou hrou můžeme být spokojeni. Hráči, kteří jsou našimi tahouny nás bodově opět potáhli, ale celkově to byl hodně kolektivní výkon, kdy se všichni zasloužili o vítězství.“

GBA Lions Jindřichův Hradec – Foto: Lukáš Šamal