21.9 C
Jindřichův Hradec
20.05. 2024
Články

Skauti nás reprezentovali v celostátním kole

Třetí zářijový víkend (16.–18. 9.) se pro skauty z jindřichohradeckého střediska Zlatá Růže nesl v soutěžním duchu. Dvě jeho družiny se totiž vydaly reprezentovat Jihočeský kraj na celostátní kolo Závodu vlčat a světlušek do Benešova.

Zelená šestka z 9. chlapeckého oddílu i šestka Ještěrky ze 3. oddílu ušly k takovému úspěchu dlouhou cestu. Probojovaly se okresním kolem v Třeboni i kolem krajským v Lísku u Olšan, kde obě získaly první místo.

Do Benešova obě šestky přijely již v pátek, ubytovaly se na základní škole a seznámily s budoucími soupeři. V sobotu vypukl závod a šestky mohly ukázat své skautské znalosti a dovednosti na stanovištích rozmístěných v okolí zámku Konopiště. I přes nepřízeň počasí všech 28 soutěžních šestek z celé republiky úspěšně doběhlo do cíle. Kromě závodu si holky a kluci užili i lanové překážky, chemické pokusy, kouzelnické představení nebo večerní kino.

Všemi očekávané vyhlášení přišlo v neděli. Ještěrky se nakonec umístily desáté a Zelená šestka čtrnáctá. Přestože se neumístili v první trojici, můžeme na ně být pyšní – už jen dostat se do celostátního kola je velký úspěch. Šestky tak mohly odjet domů spokojené a natěšené na další skautská dobrodružství.

Text: Zuzana Illeová, Jana Jelínková

Foto: Jana Jelínková, Šimon Roubíček