Sobotní bitva s Plzní přinesla házenkářkám cenný bod

Házená Jindřichův Hradec – DHC Plzeň 27 : 27 (15:13)

S Plzní čekal jindřichohradecké házenkářky těžký oříšek, DHC Plzeň je vedoucí tým tabulky, navíc loňský účastník nejvyšší soutěže a je víc než jasné, že mají ambice na 1. místo v 1. lize a možný postup zpět do WHILL.

TJ Házená

Domácí tým tedy nastupoval s patřičným respektem, ale s odhodláním bojovat a hrát co nejlépe a to se podařilo na 100%. Před domácím publikem házenkářky odehrály super zápas. Od začátku hrály na plno, obrana spolupracovala a v útoku vycházely jak nacvičené kombinace, tak i individuální akce. Důležité bylo, že šance, které jsem si děvčata vytvořily také proměňovaly.

Výborně hráli rozehrávačky (střední spojky) Sabina Jasanská a Kristýna Plucarová a neomylně střílela nejlepší střelkyně Anička Dolejšová.

“Soupeře jsme brzy donutili k time outu. Evidentně jsme je naší hrou zaskočili. Nás ale jejich time out nezastavil. Od 6 minuty, kdy jsme si vytvořili náskok 3 branek, jsme vedli až do konce poločasu, který skončil v náš prospěch 15:13.” říká trenérka Iva Jonová

Začátek druhého poločasu pokračoval stejně, ale pak domácí hráčky polevily z tempa a soupeřky se dotáhly na rozdíl jedné branky. Bohužel se domácím střelecky nedařilo tak, jako v první půli, několik pěkných akcí skončilo střelou vedle branky. Těsné vedení ale naštěstí zůstávalo na straně domácích.

Zlom ve vývoji zápasu přinesla až přesilovka Plzně 7 na 6, kterou zvolil hostující trenér za stavu 25:23 v 53 minutě. Soupeřkám se podařilo vyrovnat a v 58 minutě šly do vedení o jednu branku.  Bojovnost domácích hráček ale nekončila, ubránily poslední útok Plzně, v posledních vteřinách šly do útoku a pár vteřin před koncem vyrovnaly.

“Byla to fakt super výkon od všech hráček. Stejně tak, jak bojovaly holky na hřišti, bojovala i lavička. Moc holkám děkuji.” doplňuje trenérka