19.5 C
Jindřichův Hradec
8.06. 2023
Články

Starosta města přijal veleúspěšného karatistu Víta Masaře

Vít Masař – člen Karate Jindřichův Hradec Okinawa Goju Ryu Dojo z. s., šestnáctiletý student obchodní akademie, absolvent V. základní školy v Jindřichově Hradci se stal mistrem světa v karate.

Starosta města přijal veleúspěšného karatistu Víta MasařeČtyřnásobný medailista mistrovství světa v hlavním městě Malajsie Kuala Lumpur se umístil na 1. místě v kategorii kata junioři – družstva. Vedle toho získal na téže soutěži 2. místo v kategorii kata juniorů 16 – 17 let, 3. místo kata mužů družstva a 3. místo kata mix družstva.

Za výjimečné úspěchy a skvělou reprezentaci poděkoval mladému sportovci při slavnostním přijetí v Obřadní síni Jana Kotěry starosta města Jindřichův Hradec Stanislav Mrvka. Vít Masař se poté zapsal do pamětní knihy města. Zápis tak zůstane upomínkou budoucím generacím na tuto radostnou událost. Slavnostního aktu se vedle Vítkových rodičů zúčastnili také místostarosta Radim Staněk, uvolněný radní Bohumil Komínek a zástupci Odboru školství a Odboru kanceláře starosty.

Vít Masař se karate věnuje již desátým rokem. V současné době trénuje zhruba šestkrát do týdne dvě hodiny denně. Během prázdnin absolvoval tréninkové soustředění spolu se světovými špičkami karate v Japonsku. Trénink vedl trojnásobný japonský mistr světa Sakumuto. V nejbližší době čekají Vítka mezinárodní soutěže v Plzni a Vídni, následované Mistrovstvím ČR v karate.

Na obchodní akademii v Českých Budějovicích vycházejí talentovanému sportovci vstříc. Vítek se vzdělává dle individuálního studijního plánu. Svým vystupováním a precizním formulováním vlastních myšlenek nenechal během slavnostního setkání nikoho na pochybách: jindřichohradecký karatista je skromný člověk vybraných mravů s širokým všeobecným přehledem. Karate pro něj nepředstavuje pouze fyzickou aktivitu ale také zdroj bohatých nemateriálních hodnot.

Vítkovi přejeme do budoucna mnoho dalších nejen sportovních úspěchů.

Petr Kolář – Město Jindřichův Hradec