Jindřichův Hradec
28.03. 2024
Články

Starší žačky TJ Házená J.Hradec vyhrály Krajský přebor

Po podzimní části Krajského přeboru Jihočeského kraje jsou starší žačky TJ Házená Jindřichův Hradec na 1. místě. Prvenství si zajistily výbornými výkony po celou dobu soutěže, ale hlavně dvěma výhrami o uplynulém víkendu v Písku.

Písek A – Házená Jindřichův Hradec 23:30 (9:15)

Písek B – Házená Jindřichův Hradec 17:33 (7:14)

Slovy trenérky Ivy Jonové:

V prvním zápase jsme se utkaly s „áčkem“ Písku. Hned od začátku holky hrály moc dobře, přistoupily k zápasu zodpovědně a chuť vyhrát na jejich hře byla znát. Dařilo se nám střelecky, holky předvedly moc pěkné individuální akce, ale vyšly i nacvičené kombinace a už v první půli narostlo skóre v náš prospěch na rozdíl šesti branek (9:15). Ve druhém poločase jsme pokračovaly úplně stejně, vedení jsme si udržely a v pohodě jsme zakončily utkání krásnou výhrou o 7 branek.

Druhý zápas s „béčkem“ měl trochu rozpačitý začátek. Nemohly  jsme se rozehrát, několik minut jsme hrály s vyrovnaným skóre, ale dlouho jsme domácí v klidu nenechaly a opět jsme naskočily do tempa jako v prvním zápase. Několika brankami po sobě jsme se konečně utrhly a skóre začalo narůstat v náš prospěch. První poločas skončil 7:14, ve druhém jsme stejným rozdílem upravily končené skóre na 19:33.

Všechny hráčky hrály výborně, kdo nehrál v poli fandil na lavičce, bylo to krásné ukončení podzimní části soutěže.

Statistiky zápasů:

Písek A: Flašková Barbora 6/2, Ťupová Stella, Kousalová Lucie 1, Malcová Zuzana 1, Němcová Marie, Kozáková Tereza 8/1, Kneblová Zuzana, Bláhová Natálie, Řezáčová Monika 4, Šálková  Lucie, Piksová Eliška, Kocová Anna 3, Kuntová Markéta.

J. Hradec : Dvořáková Anna, Camrdová Tereza 1, Dvorská Amálie,  Mazánková Adéla 6/2, Mátlová Leona 6, Klímová Natálie, Zabilková Natálie, Dvořáková Eliška 3, Dobešová Anna 4, Coufalová Zuzana 7, Kvasničková Nikola, Bláhová Eliška 2, Picková Viktorie, Vokušová Michaela 1.

Písek B: Zelenková Emma 2, Petrášová Linda 1, Kolářová Antonie, Kuchtová Jana ,Vitteková Nela 1, Hejtmánková Aneta, Košťálová Karolína 2, Svobodová Karolína, Mžíková Václava 1, Žižková Kateřina 1, Bártová Lucie, Seidlová Barbora 5, Kračmanová Nella 1, Kaššáková Michaela 5.

J.Hradec: Dvořáková Anna, Camrdová Tereza 4, Dvorská Amálie, Mazánková Adéla 5/1, Mátlová Leona 1, Klímová Natálie, Zabilková Natálie, Dvořáková Eliška 6, Dobešová Anna 2, Coufalová Zuzana 5/1, Kvasničková Nikola 1, Bláhová Eliška 2, Picková Viktorie 3, Vokušová Michaela 4.