8.6 C
Jindřichův Hradec
17.04. 2024
Články

„Střelák“ neusnul, je připraven a těší se na své návštěvníky

Objekt Kulturního domu Střelnice, kam jsou Hradečáci i přespolní zvyklí chodit za kulturou, neusnul ani v době koronavirové. V období nucené uzavírky kulturního zařízení z důvodu protiepidemických opatření proti šíření nemoci Covid-19 se sice z kinosálu neozývá smích diváků a v divadelním sále netleskají příchozí svým oblíbeným hercům, ale ticho v kulturním domě rozhodně nebylo a není.

Společenský a kulturní život II. (Proměny města po požáru 1801 – kapitola šestá)
Sál kulturního domu Střelnice

Nepřítomnost diváků v období nucené přestávky umožnila nerušené provedení nutné údržby a oprav v kulturním domě, které lze jen těžko uskutečnit za běžného provozu. V druhé polovině loňského roku byly vyměněny dosluhující protipožární klapky u vzduchotechniky v divadelním sále. Uskutečnilo se také doplnění a oprava hromosvodového systému kulturního domu i s položením nového zemnícího drátu do chodníku před budovou. V závěru loňského roku byla také realizována výměna bateriového zdroje nouzového osvětlení kinosálu, vestibulu a únikových cest a nainstalovány LED světelné zdroje nouzového osvětlení. V kinosále byl vyměněn koberec na pódiu. Po znovuotevření kulturního domu uvítá příchozí návštěvníky nový čistící koberec ve vestibulu a chvíle čekání před či po představení si budou moci zpříjemnit posezením v opravených křeslech. Diváci, kteří sledují děj odehrávající se na jevišti nebo na parketu z lóží na balkoně po pravé straně sálu, budou příjemně překvapeni opravenými a vymalovanými stěnami a stropem na chodbě před balkóny. Příjemnější pracovní prostředí budou mít po obnovení provozu kina také promítači – v promítací kabině se uskutečnila výměna opotřebované podlahové krytiny a celková oprava místnosti.

Doufáme, že nepříznivá situace týkající se koronavirového onemocnění, se v dohledné době zlepší a že budova Kulturního domu Střelnice opět ožije a stane se oblíbeným cílem obyvatel města nad Vajgarem i návštěvníků města. Těšíme se, až uvidíme pomyslné světlo na konci tunelu, kterým procházíme již od minulého roku a budeme si moci opět užívat samozřejmé záležitosti jako je kino, divadlo, živá hudba a vše, co k běžnému kulturnímu životu patří.

Jiří Kubát – KD Střelnice