13.9 C
Jindřichův Hradec
30.05. 2024
Články

Stříbro ze čtyřhry a bronz ze singlu, to je účet Davida Matouška z předminulého víkendu

Oba slunné víkendové dny 18. a 19. 8. se na tenisových kurtech v Soběslavi konal historicky první ročník Soběslavského poháru mladších žáků.

Stříbro ze čtyřhry a bronz ze singlu, to je účet Davida Matouška z předminulého víkendu

O vítězství se utkalo 17 mladých tenistů z různých tenisových klubů České republiky (ročník 2006 – 2008). Osmnáctý přihlášený hráč z pražského klubu SK Aritma se ráno nakonec nedostavil ze zdravotních důvodů. Vedle hráčů klubů z Pelhřimova, Jindřichova Hradce, Sezimova Ústí, Plané nad Lužnicí, Bechyně, Řevnice a Plzně na antuce v sobotu bojovalo také pět hráčů z místního klubu TK Soběslav, z nichž nejúspěšnější byl jedenáctiletý Sebastian Pánek, který se ve dvojhře i čtyřhře propracoval až do finále.

Z finálového zápasu uskutečněného v neděli v pravé poledne mezi soběslavským Sebastianem Pánkem a Matoušem Malým (Pelhřimov) vyšel nakonec vítězně o rok starší pelhřimovský hráč. Na závěr turnaje se Pánek a Malý postavili bok po boku soupeřům Davidu Matouškovi z Tenis klubu Jindřichův Hradec a Antonínu Mutlovi ze Sportclubu Řevnice. Díky pěkným výkonům a ukázkové spolupráci během napínavé finálové čtyřhry dvojici porazili.

Pohár a věcné ceny vítězům předali místostarosta města Vladimír Drachovský, ředitelka turnaje Renata Pánková a místopředseda tenisového klubu Jiří Štolfa.

Organizátoři děkují městu Soběslav a dalším sponzorům za podporu. Další dík patří také TK Soběslav a jeho správci panu Fučíkovi s manželkou za vytvoření skvělého zázemí hráčům, organizátorům, rodičům i divákům během celé akce.

Ing. Michaela Nováková
Tenis klub J. Hradec