20.2 C
Jindřichův Hradec
20.06. 2024
Články

Tento víkend na Svatomartinské hodování již počtvrté

V sobotu 10. 11. a v neděli 11. 11., vždy od 11 až do 22 hodin se na náměstí Míru poprvé uskuteční takto rozsáhlá společenská, kulturní a gastronomická víkendová akce. K již čtvrtému ročníku Svatomartinských slavností, které v letošním roce příhodně vycházejí na neděli, připojili pořadatelé Kulinářskou sobotu plnou pochoutek z místních grilů a udíren i dalších vybraných jídel a nápojů z jindřichohradeckých restaurací. Zlatým hřebem pak bude nabídka rybích specialit z pokladů jihočeských rybníků, „vyčarovaných“ před očima účastníků známým kuchařským mistrem Petrem Stupkou.

Engin_Akyurt / Pixabay

V neděli slavnosti vyvrcholí tradičním Svatomartinským hodováním – prezentací a ochutnávkou prvních letošních mladých vín ze špičkových moravských vinařství, kterým požehná nový opat zwettelského kláštera spolu s kaplanem Jozefem Gumenickým. Také v tento den bude příležitost ochutnat gastronomické speciality z místních restaurací.

Pro oba dva dny je připraven bohatý hudební program; kromě dlouhorukého harmonikáře Ondry Váchy, který bude neúnavně hrát a zpívat, zahraje v sobotních odpoledních hodinách kapela Ukrutanka a Pavel Blažek band. V neděli, kdy přivítáme i svatého Martina na bílém koni s jeho družinou, potěší účastníky cimbálová muzika Notečka z Charvátské Nové Vsi.

Nezalekneme se ani toho, když nám nebude listopadové počasí nakloněno, protože máme zajištěny dva velkokapacitní vytápěné stany.

Vzhledem k tomu, že si v neděli zároveň připomeneme sté výročí podepsání příměří po ukončení První světové války (11. 11. 1918 v 11 hodin), bude na náměstí Míru připravena ukázka vojenské techniky, která určitě potěší především dětské návštěvníky.

Akci, na které přivítáme také hosty z partnerského města Zwettlu, pořádá Civis novus z.s. a Jindřichohradecká kulturní společnost z.s. s finanční podporou Města Jindřichův Hradec a Nadačního fondu rozvoje města Jindřichův Hradec. Vstup bude po oba dny zdarma.Svatomartinské hodování