20.4 C
Jindřichův Hradec
18.06. 2024
Články

TOP týden v plném proudu! Co nabídne ve své druhé polovině?

Léto vrcholí a s ním i kulturní nabídka v našem městě. Podívejte se, jaký program v rámci TOP týdne na vás čeká v prvních srpnových dnech.

letní koncert náměstí Míru TOP týden
Foto: Martin kozák

Ve čtvrtek 1. srpna je nejen pro milovníky klasické hudby připraven velmi zajímavý koncert Slavné filmové melodie v klavírních proměnách Jiřího Pazoura. V programu zazní řada improvizací na filmovou melodii v různých hudebních stylech – baroka, klasicismu, romantismu, impresionismu, některých kompozičních směrů XX. století nebo i jazzu či pop-music. Následuje část koncertu, která je již tradičně věnována přáním z publika. Posluchači mají možnost svými náměty sami ovlivnit, jakým směrem se bude koncert dále ubírat. Vstupné 100 Kč na místě.

Čtvrtek 1. a pátek 2. srpna jsou správným termínem pro návštěvu Domu gobelínů. Právě tam čekají na zájemce TOP dílny pro děti i dospělé.

V pátek 2. srpna na náměstí Míru od 19.00 hodin vystoupí kapela Jindřichohradecký Big Band. Jako host vystoupí Tomáš Savka.

Od pátku 2. do neděle 4. srpna nebude v prostorách Muzea fotografie a moderních obrazových médií chybět oblíbené fotografování v historických kostýmech.

V sobotu 3. srpna se bude konat koncert skupiny Klaret – Strážský výběr  od 19.00 hodin  na náměstí Míru.

Poslední den celého Top týdne 2019, neděle 4. srpna, se samozřejmě ponese v duchu tradiční poutě Porcinkule v centru města. V 9.30 hodin začne v klášterním kostele sv. Kateřiny Slavnost Porcinkule a od 10.00 hodin vystoupí na promenádním koncertu na náměstí Míru skupina Baret.

Zdroj: Město J.Hradec