7.2 C
Jindřichův Hradec
2.04. 2023
Články

Tradiční cyklistický výšlap ukončí letošní turistickou sezónu

Podzimní akci Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál připravilo tentokrát město Jindřichův Hradec ve spolupráci s Cyklo Klubem Znojmo, z.s., který se postará i o doprovodný program akce. Ta se koná v sobotu 5. října na Masarykově náměstí.

Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedálStart dlouhé, cca 30 km měřící trasy, je naplánován na 13. hodinu. Účastníci vyrazí přes Husovy sady na cyklostezku pod Gymnáziem Vítězslava Nováka do Nežárecké ulice, dále na Políkno, Polště, Hatín, Jemčinu a přes Sýkoru zpět do Hatína, Buku a přes Frankův dvůr do Jindřichova Hradce.

Kratší z cyklistických okruhů měří zhruba 11 km a vede z Masarykova náměstí opět přes Husovy sady na cyklostezku pod gymnáziem, do Nežárecké ulice k Lišnému dvoru, odtud směrem na Políkno, Buk, Frankův dvůr a zpět do Jindřichova Hradce. Start je ve 13.30 hodin.

Organizátoři i letos mysleli na ty, kteří před šlapáním do pedálů upřednostňují pěší výlet. Tito účastníci se vydají na trasu měřící cca 2,5 km také ve 13. 30 hodin a jejich kroky povedou z Masarykova náměstí směrem do Husových sadů, odtud na Zakostelecké náměstí, Liliovou ulicí kolem kostela Nanebevzetí Panny Marie k Muzeu Jindřichohradecka a dále za Nežáreckou branou ulicí Nové Stavení k vyhlídce na Karlově a kolem Ladfrasovy vily přes most Mlýnskou ulicí na Dobrovského náměstí. Účastníci, kteří na trase budou muset najít dvě pamětní desky a zapsat si je do účastnických diplomů, pak budou pokračovat Svatojánskou a Růžovou ulicí zpět na Masarykovo náměstí.

V rámci doprovodného programu se mohou návštěvníci těšit například na šlapací káry, trojkolky, koloběžky, dopravní testy, malovací kolo či technickou prohlídku jízdních kol. Chybět nebude fotokoutek a malování na obličej, které zajistí Agentura Duhovka.

Zhruba kolem 16.30 hodin dojde na losování účastnických diplomů, přičemž hlavní cenou bude opět jízdní kolo.

Chybět nebude živá hudba v podání kapely Tři mušketýři. Slova a reprodukované hudby se i tentokrát ujme moderátor Michal Arnošt.

Občerstvení zajistí jindřichohradečtí dobrovolní hasiči, kteří budou zajišťovat mimo jiné prodej vuřtů.

Změna programu vyhrazena.

Akci Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál pořádá město Jindřichův Hradec ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec a Cyklo Klubem Znojmo, z.s.

Mediální partneři: Hitrádio Faktor, Rádio Česká Kanada, JH TV, měsíčník Žurnál – krásné články a měsíčník Neon.

Jana Říhová

Nejnovější články

Kino Počátky na duben 2023

Miloslav L

AR SERVIS hledá automechanika

Miloslav L

Čtyři roční období na jednom místě IV. | Fotila Amálie

Miloslav L