20.04. 2024
Články

Třeboňská házená pomáhá | Hospicová péče sv. Kleofáše

Ligový házenkářský zápas pro dobrou věc. Jiskra Třeboň, která působí ve 2. lize mužů, se na utkání 15. kola proti týmu TJ Dolní Cerekev rozhodla uspořádat sbírku na mobilní hospic. Zápas se koná 25. února od 18 hodin, vstupné je dobrovolné a výtěžek poputuje právě pro účely zařízení.

 Možná se ptáte, co mají házená a hospic společného? Všichni máme rádi Třeboň a přejeme si, aby se nám tu dobře žilo. Házená pomáhá dobře naplnit život a hospic jej pomáhá dobře uzavřít. A proto jsme se dali dohromady a výsledkem je sobotní benefiční utkání, na které vás srdečně zveme,“ shrnula pojetí vzájemné spolupráce ředitelka hospice sv. Kleofáše Irena Kalná.

Před sezonou se vrátili do třeboňského klubu Jakub Jareš, Zdeněk Kubík, Jan Vitha a David Čapek, a hned v úvodu třeboňská čtveřice přilákala silnou diváckou kulisu. Na základě vysoké návštěvnosti se zrodila myšlenka pomoci těm, kteří ji potřebují. „Rozhodli jsme se, že na začátku jarní části uspořádáme zápas pro místní hospic,“ poodkrývá akci hráč Jiskry David Čapek.

Doufá, že se na utkání 25. února s Dolní Cerekví přijde podívat co nejvíc lidí. „Věříme, že fanoušci zase zaplní sportovní halu a že se na dobrovolném vstupném podaří vybrat slušnou částku, která kompletně poputuje na potřeby hospice sv. Kleofáše,“ doplňuje.

Kromě přítomných diváků přispějí na místní hospic i samotní hráči. „Dohodli jsme se, že za každý vstřelený gól přispějeme také. Velice nás potěšilo, že naši soupeři z Dolní Cerekve se rozhodli také přispět,“ sděluje s nadšením 37letý házenkář. „Jsme moc rádi, že se také zapojí. Potvrdili tím, že házenkáři jsou jedna rodina,“ uzavírá.

Petra Pfeiferová