10.3 C
Jindřichův Hradec
26.05. 2024
Články

Turnaj basketbalových talentů v Jindřichově Hradci vyhrála FC Barcelona

Jindřichův Hradec hostil čtvrtý ročník prestižní přehlídky budoucích basketbalových hvězd YOUNG GUNS GBA Invitational. Letošním šampionem se stala FC Barcelona

Český basketbal zažil o víkendu jeden ze svých malých svátků. Do Jindřichova Hradce a Písku se sjeli juniorské výběry elitních velkoklubů. Ve světě již dobře známá basketbalová Get Better Academy Juliana Beťka pořádala již čtvrtý ročník turnaje YOUNG GUNS GBA Invitational. Mezi světovými basketbalovými velkokluby jako Valencia Basket, FC Barcelona, BK Rig z Švédska nebo akademiemi The Skill Factory z USA či IBA München dominovali hlavně Španělé ale velmi dobře hráli i Češi. Zlatý pohár si dle očekávání odvezla FC Barcelona.

Julian Beťko, hlavní trenér Get Better Academy: “Se čtvrtým ročníkem YOUNG GUNS GBA Invitational jsem spokojený. Myslím si, že jde o velmi výjimečnou událost. Všechny zápasy byli velmi vyrovnané a měli jsme zajímavé a napínavé finále. Oba týmy hrály skvělý basketbal a v hledišti jim přes 1000 návštěvníků dělalo úžasnou atmosféru. Bylo úžasné vidět český tým jak hraje s Barcelonou, evropským basketbalovým leaderem. Samozřejmě zaslouženě zvítězil ten vytrvalejší a koncentrovanější. A pokud jde o basketbal, byli jsme velmi spokojeni s kvalitou všech týmů, které z evropy i zámoří dorazily. Doufám, že stejně jako já si to užili i diváci. Jsem šťastný, že Get Better Academy může pořádat takovou událost a proto moc děkuji za podporu všem, kteří se na tom již čtvrtý rok podíleli.“

Záštitu nad turnajem drželi předseda ČBF Miroslav Jansta a starosta Jindřichova Hradce Stanislav Mrvka, který během finále hodnotil celý turnaj: “Já jsem opravdu velmi rád, že se podařilo v Jindřichově Hradci takovýto turnaj uspořádat. Naše město se tím dostává o několik stupínků výš na sportovním poli a když se podíváte na složení této soutěže, tak to je opravdu nádhera! Spousta Hradečáků nevěděla, co od toho má očekávat. Ale ty zápasy jasně ukázaly kam kráčí novodobý basketbal a že ti kluci, kteří tady předvádí co umí, tak si opravdu zaslouží důstojné prostředí. To se jim tady snažíme vytvořit. Když se na to dívám z toho pořadatelského hlediska, jak je akce zabezpečená, tak klobouk dolů. Chtěl bych pořadatelské GBA opravdu poděkovat.”

YOUNG GUNS GBA Invitational 2020 proběhl od čtvrtka 13. února v Jindřichově Hradci a Písku. Finálový den, na který dorazilo okolo 1200 fanoušků se konal v neděli 16. 2. v Jindřichově Hradci. Ve čtyřech se odehrálo 16 kvalitních utkání, Slam Dunk Contest a 3-Point Shootout.

Jan Trávníček

KONEČNÉ POŘADÍ:

 1. FC Barcelona, Španělsko
 2. Sršni Sokol, Písek
 3. Valencia Basket, Španělsko
 4. The Skill Factory, Atlanta, USA
 5. IBA München, Německo
 6. Get Better Academy, Jindřichův Hradec
 7. BK Rig, Švédsko
 8. National Team U18 Slovakia

MVP:

FCB #24 Michael Caicedo Sanchez

All Stars:

 • VAL #9 Guillem Ferrando Porro
 • TSF #20 Valmir Kakruki
 • GBA #24 Matěj Burda
 • Písek #17 Martin Svoboda
 • FCB #7 Paul Milio