21.2 C
Jindřichův Hradec
27.05. 2024
Články

Týden pro hospic nabídne kulturu i benefiční běh

Hospicová péče sv. Kleofáše se opět po roce připojí k oslavám Světového dne hospicové a paliativní péče, který připadá vždy na druhou říjnovou sobotu. Akce na podporu hospicové péče se konají po celém světě. Jejich společným cílem je podpořit diskuzi o tom, jak péče o lidi na sklonku života funguje a jaké jsou její možnosti. V Jindřichově Hradci se v týdnu od 4. do 9. října můžeme společně setkat na celé řadě benefičních akcí. Záštitu nad celým týdnem převzal starosta města Jan Mlčák. Patronem celého Týdne se stál známý herec a moderátor Pavel Liška.

Pestrý program odstartuje v pondělí 4. října v 19.00 poetickým večerem LiRa s Liborem a Radkou v jindřichohradeckém Baru 69. Uprostřed týdne – ve středu 7. října nás čeká již známý Papučový den. Přijďte i vy do práce či do školy v papučích a podpořte možnost těžce nemocných pacientů zůstat doma v kruhu svých blízkých až do konce. Fotografie v papučích můžete sdílet na sociálních sítích pod hashtagem #papucovyden. Středeční odpoledne můžete strávit přednáškou – na gymnáziu v Jindřichově Hradci bude od 16.30 přednášet psycholožka hospice Tereza Maříková o významu společného času. Ve čtvrtek 7. října můžete navštívit den otevřených dveří v kontaktním místě hospice na adrese Husova 156 v čase od 9 do 15 hodin. K dispozici vám budou pracovnice hospice k setkání a rozhovoru i radám. Čtvrteční večer můžete strávit besedou ve společnosti malířky a výtvarnice Renaty Štolbové, setkání se uskuteční od 18.47 v jindřichohradeckém Dada Clubu. V pátek 8. října od 16.00 vystoupí na Náměstí Míru soubor Chůdadlo s pásmem kejklířských vystoupení. Když si přijdete v sobotu 9. října od 9 do 11 hodin zacvičit jógu a pilates pro zdravá záda do jindřichohradeckého Fitka Eden, přímo tím podpoříte sv. Kleofáše. Sobotní večer zakončíme v Kulturním domě Střelnice v Jindřichově Hradci, od 19 hodin zde vystoupí soubor Swinging Saxophones z místní ZUŠ. Vstupenky budou ke koupi na místě za jednotné vstupné 200 Kč.

Běh pro Kleofáše

S programem na sobotu 9. října jsme mysleli na všechny sportovní nadšence. V lázeňském parku nedaleko Hotelu Svět v Třeboni odstartujeme již osmý ročník benefičního Běhu pro Kleofáše. Zájemci se mohou registrovat na webu www.behyprohospice.cz nebo na místě v den konání od 9.00. Připraveny jsou trasy pro děti i dospělé. Už v 10 hodin odstartujeme nejdelší závod na 12 km okolo rybníka Svět. V 10.15 se na start připraví dospělí běžci a starší mládež, kteří si budou chtít vyzkoušet čtyřkilometrovou trasu po lázeňském parku. Dětské závody budou postupně startovat od 10.30. Veškeré podrobnosti k běhu včetně vyznačených tras najdou zájemci na webu www.behyprohospice.cz Na webu je možné se online zaregistrovat. Pokud se na běh chystáte, prosíme, využijte tuto online možnost, velmi nám to urychlí odbavení závodníků na místě.


Pro aktuální informace sledujte web Hospicové péče sv. Kleofáše (www.kleofas.cz) nebo náš facebookový profil (www.facebook.com/hospictrebon). Těšíme se na setkání s vámi!

Petra Pfeiferová, Hospicová péče sv. Kleofáše

petra.pfeiferova@kleofas.cz, Tel. 776 082 460