7.1 C
Jindřichův Hradec
19.04. 2024
Články

V Kamenici uslyšíte třetí předvánoční rockový koncert

Na pátek 14. prosince připravilo město Kamenice nad Lipou ve spolupráci se Správou kulturních zařízení 3. Předvánoční rockový koncert. Ten bude navazovat na oba předcházející ročníky, které byly věnovány připomínce světových rockových hudebních legend, jako byli Freddie Mercury a kapela BON JOVI. Jejich vystoupení pak doplnila kapela České srdce s repertoárem keltských rockových písní a u nás stále populárnější zpěvák Radek Švec se svou kapelou. 

Kytara
MonicaVolpin / Pixabay

Letošní předvánoční koncert by mohl mít název „Pocta Jiřímu Schelingerovi“. Zpěvákovi, který se přes svůj krátký život (zemřel ve třiceti letech a jeho smrt nebyla nikdy zcela objasněna a je opředena řadou záhad) stal legendou českého bigbítu a je považován za jednoho z největších českých rockových zpěváků. Skladby z jeho repertoáru interpretuje několik skupin, avšak pražská formace KRANZ – Jiří Schelinger revival s charismatickým zpěvákem Lubošem Rosenkranzem je ta absolutně nejlepší.

Ve druhé části koncertu dostane příležitost kapela SO FINE, která má ve svém repertoáru to nejlepší z anglo-americké hudby od šedesátých let po současnost (Beatles, U2, Bruce Springsteen, Sting, Joe Cocker, The Police, Eric Clapton a jiní). Mimořádností této kapely je její sólista – obdivuhodný zpěvák z anglického Liverpoolu Ged Maloney, který je zárukou, že jeho angličtina opravdu nebude znít falešně. Zajímavostí také je, že kytaristou skupiny je pelhřimovský rodák Ondřej Toul.

V sále kulturního domu bude vánoční stromek, stolové uspořádání s vánočními svíčkami, prostor pro tanec, vstupenka bude obsahovat poukázku na vánoční punč a každý bude moci přispět svým dílem k realizaci příjemného večera. Vstupenky se budou prodávat v Turistickém informačním centru na zámku od 1. listopadu.

J. Soukup (Zpravodaj města Kamenice nad Lipou 2018/11)