20.2 C
Jindřichův Hradec
20.06. 2024
Články

V lednu uvidíte dvě divadelní představení | Kulturní dům Střelnice

Kulturní dům Střelnice vás zve na divadelní hru Donalda L. Coburna „GIN GAME“ dne 11. ledna od 19.00 hodin do divadelního sálu.

Vršovické divadlo Mana. Divadelní předplatné skupiny B.

V režii Ondřeje Zajíce hrají Zuzana Kronerová a Dušan Sitek.

Je to příběh dvou nemladých lidí, které svede náhoda a potřeba najít partnera pro karetní hru. Fakt, že se partička ginu promění v partii mnohem závažnější, vypovídá o tom, že partnerské problémy nejsou rozhodně jen výsadou mladých lidí. Autor poskytuje nečekaný pohled na nejstarší generaci – nesentimentální, nikterak shovívavý, ale velmi reálný. Dokáže starší lidi vnímat jako plnohodnotné hráče ve hře života, který i na samém konci může skýtat nečekané zákruty a překvapení.


Na leden připravili v KD Střelnice také divadelní komedii Jeana Giraulta a Jacquese Vilfrida „SVATBA BEZ OBŘADU“, která proběhne dne 25. ledna od 19.00 hodin.

Divadelní společnost Háta. Předplatné skupiny A.

V režii Jaroslava Slánského hrají Hana Kusnjerová / Kristýna Kociánová / Betka Stanková, Adéla Gondíková / Mahulena Bočanová / Radka Pavlovčinová, Ivana Andrlová / Olga „Háta“ Želenská, Václav Jiráček / Filip Tomsa, Pavel Nečas / Martin Sobotka, Juraj Bernáth / Roman Štolpa, Petr Gelnar / Marcel Vašinka, Lukáš Pečenka / Jaroslav Slánský.
Bez obřadu se můžete dát zpopelnit, ale ne se vdát. To si myslel leckterý z aktérů brilantní francouzské situační komedie, než vstoupil do hry mladý, sympatický a nad poměry výřečný pojišťovací agent, než odcestoval razantní a trochu nervózní milionář Leonard se svou půvabnou éterickou manželkou za obchodem do Paříže, než se jejich jediný pravý syn vrátil z brazilských pralesů a především: než zůstaly rodinné akcie v rukou manželky a rodinné sídlo v rukou dcery.

Když tento výčet znásobíme jedním odmítaným nápadníkem z lepší rodiny a vydělíme jedním domnělým sňatkem, výsledkem je řízný komediální zmatek plný omylů a nevinných léček, lehkosti a nonšalantní elegance ve vtipných dialozích a v bláznivých, originálně vypointovaných situacích. To vše ve výsostně francouzském stylu. Průšvih střídá průšvih, pohroma pohromu v tempu přímo hektickém.

Ivana Bačáková – KD Střelnice