10.5 C
Jindřichův Hradec
30.05. 2024
Články

V Muzeu fotografie se bude konat dražba uměleckých děl pro hospic sv. Kleofáše

„Na počátku se plánovaný počet děl zdál téměř nedosažitelný, nakonec jsme museli i odmítat další díla“.

Srdečně zveme všechny příznivce Hospicové péče sv. Kleofáše a výtvarného umění na první ročník Dobročinné aukce uměleckých děl, která se uskuteční pod záštitou starosty Jindřichova Hradce Jana Mlčáka. Pečlivý výběr 48 děl zahrnuje olejomalby, fotografie, akvarely, litografie, keramiku, objekty a další. Všechna díla budete mít možnost si prohlédnout na předaukční výstavě v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci od 4. do 13. listopadu. Vernisáž se uskuteční 4. listopadu v 17 hodin.

Samotná aukce proběhne v sobotu 13. listopadu od 16 hodin v suterénu Muzea fotografie a MOM v Jindřichově Hradci.

Uskutečnit tuto aukci jsme plánovali již na podzim loňského roku, avšak díky nepříznivé epidemiologické situaci nám to nebylo dopřáno. Odložili jsme ji na jaro 2021, ale ani tehdy jsme ji uspořádat nemohli. Dobročinná aukce přinese do rozpočtu hospice celý svůj výtěžek. Podpora od dárců znamená svobodu a nezávislost při péči o pacienty, možnost sledovat jediný cíl: umožnit pacientům a jejich rodinám strávit poslední společné chvíle doma – co nejlépe a podle jejich přání.

„Výtvarné umění je velmi subjektivní, každému se líbí něco jiného. Věřím, že v našem případě půjde především o pocitovou záležitost a snahu pomoci dobré věci. I když se v aukci objeví i velmi známí a uznávaní autoři, za všechny snad mohu zmínit např. akademického malíře Teodora Buzu, Ivu Hüttnerovou či Miroslava Konráda. Za zmínku rovněž stojí, že jsou zastoupeni i jindřichohradečtí umělci a to poměrně významně, např. paní Zdena Skořepová,“ uvedl jeden z organizátorů aukce pan Vladimír Nosek.

Všechna díla si můžete prohlédnout na webových stránkách hospice www.kleofas.cz/aukce. Platby na místě aukce bude možné provést v hotovosti nebo přes platební terminál.

Vybírejte, dražte a bavte se ve prospěch Hospicové péče sv. Kleofáše!