4 C
Jindřichův Hradec
17.04. 2024
Články

V neděli proběhne 7. ročník streetballového turnaje FMR CUP

​V neděli 12.6. 2022 se v Jindřichově Hradci uskuteční již 7. ročník streetballového turnaje FMR CUP.

Tento jednodenní turnaj je memoriálem tragicky zesnulých basketbalistů Jindřichova Hradce Filipa Sahana, Michala Fröhdeho a Romana Vacha. Hrací systém je skupinový s následnou vyřazovací částí kam se kvalifikují vítězové skupin. Poprvé v historii bude součástí FMR CUPu také turnaj mládeže do 18 let.

Turnaj si za svých 6 ročníků získal renomé nejen v České republice ale i za hranicemi. Proto se i letos diváci mohou těšit jak na týmy tuzemské tak i na týmy složené z hráčů ze zahraničí. Letošní turnaj se vrací “zpátky ke kořenům” a klání se odehrají v parku pod Gymnáziem v Jindřichově Hradci, kde proběhl i historicky 1. ročník turnaje. V rámci turnaje proběhne divácky velmi oblíbená soutěž ve smečování a v doplňkovém programu si budou diváci moci vyzkoušet střelbu na koš.

Letošní turnaj je pro 16 týmů v kategorii ELITE a 6 týmů v kategorii U18. Již tradičně získá vítězný tým kategorie ELITE finanční odměnu ve výši 20.000,- Kč. Týmy na druhém a třetím místě také neodjedou s prázdnou a odvezou si 5000.-, respektive 3.000,- Kč.

Hrací systém bude zveřejněn v den konání turnaje podle konečného počtu účastníků (max. 16). Při účasti 16 týmů budou nalosovány 4 skupiny po 4 týmech, z nichž vítězové postoupí do bojů o celkové vítězství.

Startovné je 1000,- Kč za tým, který musí mít 3 nebo 4 hráče a v ceně startovného je tričko FMR CUP a poukaz na oběd.

Pokud se chcete do turnaje zaregistrovat (lze pouze do kategorie ELITE), napište na email: [email protected]

V případě, že v té době bude ještě minimálně jedno volné místo, obdržíte email s instrukcemi k registraci.