20.04. 2024

V Otrokovicích jindřichohradecké házenkářky nezaváhaly

1. LIGA ŽEN 23.4.2023

TJ Jiskra Otrokovice / Házená Jindřichův Hradec 23:32 (15:14)

„Z Otrokovic ženy přivezly po doslova vydřeném utkání plný počet bodů. V Otrokovicích se nám téměř nikdy nedaří snadno vyhrát a ani tentokrát to nebylo jinak. Nešlo nám téměř nic, trápily jsme se s koncovkou, nedaly jsme tři sedmičky, snad deset jasných šancí , dělaly jsme technické chyby a ani obrana nebyla stoprocentní…. Tolik nepovedených akcí a chyb jsme neudělaly snad za půl sezóny. Utekl nám začátek, domácí se postupně dostali do vedení. Naštěstí se holky zvedly a náskok Otrokovic jsme do desáté minuty srovnaly. Poté už se hrálo téměř do konce poločasu vyrovnaně. Dostaly jsme se i do vedení, ale domácí nás ve vedení dlouho nenechaly. Poločas jsme prohrály o banku. Druhá půle zápasu byla do 18 minuty téměř totožná s prvním poločasem. Přes veškerou snahu se nám nedařilo navýšit náskok. Stále se skóre převalovalo z jednoho na druhého. O výsledku utkání rozhodlo až posledních 12 minut. Holky najednou zabraly v obraně a konečně jsme si začaly utvářet náskok. Domácí ve snaze zastavit náș finiš přistoupili ke hře 7 proti 6, což nám paradoxně pomohlo. Podařilo se nám několik domácích útoků ubránit a dát 3 góly do prázdné brány. To nás nabudilo a konečně nám to začalo padat. Poslední desetiminutovku jsme vyhrály 10:2, takže body byly poctivě vybojované a opravdu vydřené.“