26.2 C
Jindřichův Hradec
16.07. 2024
Články

V pátek proběhne Noc kostelů v Jindřichově Hradci

Vážení příznivci Noci kostelů. Letošní ročník bude z důvodů epidemie poněkud odlišný od těch předchozích. Jednak se přesouvá z pátku 5. června na pátek 12. června 2020, ale především katolická církev pozve své návštěvníky do kostela prostřednictvím multimediálních prostředků, evangelická církev počítá s účastí veřejnosti.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie si vás dovoluje pozvat k prohlídce prostřednictvím audiovizuální techniky. S kamerou a komentářem budete moci nahlédnout i tam, kam běžně návštěvníci přístup nemají. Zamyslíte se nad vším, čeho byly tyto naše kostely v dějinách svědky a jaké starosti i radosti v nich naši předkové prožívali. Podobně bude možno navštívit větší množství kostelů z celé naší diecéze. Podrobnosti najdete, až se noc kostelů přiblíží, na webových stránkách jindřichohradeckého proboštství: www.proboststvi-jh.cz

Českobratrská církev evangelická v Jindřichově Hradci zve v pátek 12. června veřejnost na tradiční Noc kostelů. V evangelickém kostele v Bratrské ulici je pro vás připraven tento program:

  • 18.30 hodin – komentovaná prohlídka kostela a varhan
  • 19.00 hodin – houslový koncert Miloše Havlíka, houslisty Symfonického orchestru Hlavního města Prahy FOK. Zazní barokní hudba Johanna Sebastiana Bacha, partity č. 2 a 3. Koncert je věnován jako poděkování všem, kdo se mimořádně nasazovali či nasazují pro pomoc druhým v čase koronakrize. Dosaďte si sami, za koho jste vděční.
  • 20.00 hodin – komentovaná prohlídka kostela a varhan

Husův sbor v Kostelní ulici 188:

18:00 – 20:00 Prohlídka Husova soru – bývalé synagogy. Krátké seznámení s jeho historií.. Provádět budou manželé Cicálkovi – emeritní duchovní CČSH.

Výstava o životě a díle Karla Farského, zakladatele Církve československé husitské.

Prodejní výstavka výrobků diakonického zařízení Nazaret z Borovan.

V pátek proběhne Noc kostelů v Jindřichově Hradci