5.8 C
Jindřichův Hradec
28.02. 2024
Články

V pondělí pokračuje Živý Hradec koncertem Luboše Pospíšila & 5P

V pondělí pokračuje Živý Hradec koncertem Luboše Pospíšila & 5P

Matador české hudební scény s hlasem, který si nespletete se představí na letošním multižánrovém festivalu Živý Hradec v pondělí 27. července v zahradě u Muzea fotografie. 

Tento hudebník prožívá jedno z nejšťastnějších období své více než čtyřicetileté kariéry. Po turné k zásadnímu albu Soukromá elegie (které před rokem získalo zlatou desku!) a po retrospektivním turné Route 66 k supraphonskému 13CD kompletu vloni vstoupil do Beatové síně slávy… a letos sklízí všechny ty plody a ocenění v sálech od Aše po Jablůnkov, leckdy vyprodaných. Aktuální šňůra nabízí průřez celou protagonistovou kariérou, mimo jiné zní na koncertech kultovní Vzpomínka na jednu vesnickou tancovačku, kterou Pospíšil dvacet let naživo nehrál. Publikum se samozřejmě dočká i novinek ze Soukromé elegie a osvědčených písniček ze zlaté éry (Tenhle vítr jsem měl rád, Soukromá cesta do nikam), včetně exkurzů do prehistorie (m.j. Doky, vlaky, hlad a boty).

🎫 Předprodej vstupenek na jednotlivé dny bude zajištěn v kanceláři Čedok v Panské ulici nebo online na našich webových stránkách www.zivyhradec.cz 🤗

V pondělí pokračuje Živý Hradec koncertem Luboše Pospíšila & 5P