16.1 C
Jindřichův Hradec
23.06. 2024
Články

V příštím týdnu proběhne posedmé Týden hospice

Již sedmý ročník akce Týden pro hospic se letos uskuteční ve dnech od 7. do 13. října. Každoročně je tato akce spojena se Světovým dnem hospiců a paliativní péče, který připadá vždy na druhou říjnovou sobotu. Těšit se můžete opět na pestrý program, který potěší milovníky hudby, divadla i sportu. Týden symbolicky zahájí v pondělí 7. října celostátní kampaň Papučový den. Přijďte i Vy do práce v papučích a podpořte tak mobilní hospicovou péči, jejímž hlavním posláním je doprovázet lidi během posledních dnů života doma. Více naleznete na www.papucovyden.cz. Jelikož jsme v letošním roce otevřeli druhou pobočku v Jindřichově Hradci, srdečně Vás zveme na výstavu fotografií z hospicové péče do jindřichohradecké pobočky České spořitelny.

Kulturní program

Ve středu 9. října se od 17 hodin v jindřichohradeckém Dada Clubu uskuteční beseda se spisovatelem a novinářem Alešem Palánem, nositelem ceny Magnesia Litera za publicistiku. Ve čtvrtek 10. října všechny srdečně zveme na den otevřených dveří na pobočce v Jindřichově Hradci v Husově ulici.

Divadelní spolek Kajetán podpoří hospic představením Na štaci ve čtvrtek 10. října v 19.30 v Divadle J. K. Tyla v Třeboni. Výtěžek ze vstupného, stejně jako veškeré dary získané během Týdne pro hospic, poputují na provoz Hospicové péče sv. Kleofáše. V pátek 11. října si od 18.00 nenechte ujít koncert kostelního sboru KOS v kostele sv. Václava v Lomnici nad Lužnicí.

Běhej pro hospic

Hospicová péče sv. KleofášeSobota 12. října bude patřit všem sportovním nadšencům. V lázeňském parku v blízkosti Hotelů Regent a Svět odstartujeme šestý ročník Běhu pro hospic. Zájemci se mohou registrovat na webu www.behyprohospice.cz nebo na místě v den konání od 9.00. Připraveny jsou trasy pro děti i dospělé. V 10.00 se na start připraví dospělí pokročilí běžci, kteří vyběhnou okolo rybníka Svět na trasu dlouhou 12 km. Čtyřkilometrová trasa je připravena pro dospělé i mládež a odstartuje v 10.15. Pro děti jsou připraveny kratší trasy na 1 km, 500 m a 200 m. Dětské závody budou startovat v 10.30, 10.45 a 10.55. Na místě bude pro děti připraven zábavný program včetně skákacího hradu. Využít můžete i letošní novinku – tzv. firemní startovné. Přijďte si společně zasportovat, startovné ve výši min. 5 000 Kč je určeno pro maximální počet 10 osob. Veškeré podrobnosti k běhu, včetně vyznačených tras naleznete na webu www.behyprohospice.cz. Využívejte možnosti on-line registrace, urychlí nám to odbavení závodníků na místě.

Další informace naleznete na webu Hospicové péče sv. Kleofáše (www.kleofas.cz) nebo na facebookovém profilu hospice (www.facebook.com/hospictrebon.cz). Těšíme se na vás!

Petra Pfeiferová