17.6 C
Jindřichův Hradec
21.05. 2024
Články

V sobotu proběhne druhý ročních Vajgarské saně

Pod záštitou starosty města pořádá spolek Vajgarská saň z.s. ve spolupráci s Českou asociací dračích lodí.

V sobotu proběhne druhý ročních Vajgarské saněPo loňském úspěšném prvním ročníku, kdy se po Vajgaře prohánělo celkem 23 posádek (včetně dvou posádek mistrů světa z Nového Zélandu), chceme i letos pozvat posádky dračích lodí na naše domácí závody. Opět se budeme snažit přilákat i zahraniční konkurenci.

Závodní trať bude zhruba kopírovat trať vleku na wakeboarding. Zázemí pro účastníky závodu a diváky bude v areálu plovárny, kde bude po celý den zajištěno i občerstvení. Je zde možnost zapůjčit si různá šlapadla, lodičky, paddleboardy a vyzkoušet vlek pro vodní lyže a wakeboard.

Celý den bude zakončen živou hudbou k poslechu a tanci.

Závod je otevřený veřejnosti a mohou se do něho hlásit skupiny závodníků smíšených posádek, dámských posádek a v kategorii do 18 let. Smíšené a dámské posádky budou rozděleny do dvou kategorií – FUN a SPORT. FUN je určena pro čistě amatérské posádky, bez pravidelných tréninků. SPORT je určena pro posádky pravidelně trénující a účastnící se závodů dračích lodí.
Posádka má 20 pádlujících plus jeden bubeník. Pojede se sprint na 200 m a v případě dostatečného zájmu posádek i závod na 1.000 m.

V sobotu proběhne druhý ročních Vajgarské saněJe v plánu složení juniorské posádky do 18 let i z jednotlivých zájemců – ideálně se hlaste předem na email [email protected]. V den závodu bude v případě volných míst možno tuto posádku ještě doplnit.

Startovné pro dospělé posádky je 5.000, – Kč, pro juniorské posádky je to 1.000, – Kč.

Dračí lodě s profesionálním kormidelníkem a plovací vesty zajišťuje pořadatel. Další informace na www.vajgarskasan.cz, www.dragonboat.cz nebo na telefonu 602 441 813 (předseda spolku Jaromír Semotán).

Parkování: Část ulice podél plovárny bude zjednosměrněna směrem z města a bude tak umožněno podélné parkování na ulici. Dále možno využít parkoviště na konci ulice u městského okruhu; v okolních ulicích; případně velké placené parkoviště směrem na centrum JH.

Předběžný časový harmonogram:

  • 9:00 – 11:00 možnost tréninkových jízd přihlášených posádek (pokud bude mít některá z posádek zájem, lze domluvit individuálně trénink i v týdnu před samotným závodem)
  • 10:00 porada kapitánů
  • 11:00 zahájení závodů
  • 18:00 předpokládaný konec závodů a vyhlášení výsledků
  • 19:00 – ??? volná zábava, živá hudba

Petr Houška

V sobotu proběhne druhý ročních Vajgarské saně