4 C
Jindřichův Hradec
17.04. 2024
Články

V úterý se v Jindřichově Hradci představí NAČEVA

Úterní podvečer bude opět patřit multižánrovému festivalu Živý Hradec. Spolu s jindřichohradeckou písničkářkou Martinou von W uslyšíme i  českou zpěvačku a herečku Moniku Načevu, která představí nový album „Zdivočelí koně“, na němž vzdala hold samizdatovým básníkům 60. až 80. let.

Načeva a Zdivočelí koně

Název projektu „Zdivočelí koně“ je podle jedné básně Pavla Zajíčka, kterou právě Načeva se svou stávající kapelou zhudebnila. Ke zhudebnění vybrala básně umělců, kteří byli pronásledovaní minulým režimem, z let 60. – 80., jako jsou Ivan Martin Jirous, Pavel Zajíček, Vladimíra Čerepková, Václav Hrabě, ale i méně známých jako je Věra Jirousová nebo Šárka Smazalová.

Tyto básně jsou velmi citlivě a přitom výrazně emotivně interpretované Načevou, která má k básníkům osobní vztah. Podbarvené jsou silnými melodiemi hráče na klávesy Davida Kabzana (Rány těla), který už spolupracoval s Načevou na desce Nebe je rudý a bubenice Markéta Pták (LO/VE), doplňuje tento mezigenerační vztah a dokazuje, že zhudebněné undergroundové básně jsou nejen pro posluchače, kteří dobu minulou zažili, ale i pro nastupující generaci.

Martina von W

dříve známá jako Pensée , je písničkářka původem z Jindřichova Hradce. V roce 2012 byla vybrána Tomášem Klusem jako předskokan pro jeho jindřichohradeckou zastávku na tour Ani si nesedejte. Pod jménem Pensée vydala v roce 2017 za pomoci svých fanoušků a Startovače album „Láska, smrt & špína“.
Kromě četných samostatných koncertů má za sebou účast na hudebních festivalech jako je Folková růže, Žižkovská noc, United Islands či No Waves a vystoupení v Polsku či Německu (a v Brně).
Vystupuje zpravidla sama s kytarou, při výjimečných příležitostech i s doprovodem kapely.

🎫 Předprodej vstupenek na jednotlivé dny bude zajištěn v kanceláři Čedok v Panské ulici nebo online na našich webových stránkách www.zivyhradec.cz 🤗