22.8 C
Jindřichův Hradec
18.07. 2024
Články

V Žirovnici se také letos představí dechovky 21. století

Město Žirovnice a festival Dechovky 21. století už neodmyslitelně patří k sobě. Letos připravil Odbor kultury Města Žirovnice již 20. ročník tohoto oblíbeného festivalu, který probíhá čtvrtletně a bude odstartován v pátek 13. 3. 2020 v místní Sokolovně (Tyršova 456).

Trumpeta dechovka
contratempo / Pixabay

K tanci i poslechu střídavě zahrají vždy dvě dechové kapely z celé republiky a to ve dnech 13. března – Kumpanovi muzikanti a Jihočeská sedmikráska, 12. června – Šardičanka a Vysočanka, 11. září – Túfaranka a Kubatova dechovka a 11. prosince se představí Žadovjáci a Chodovarka.

Návštěvníci se kromě kvalitní hudby mohou těšit na doprovodné kulinářské akce, které zajišťuje místní Hotel Artaban****. V březnu pro návštěvníky připraví domácí zabijačku, v červnu ochutnáme českou kuchyni, v září se budeme těšit na zvěřinové hody a v zimě na rybí hody.

Setkání dechovek v Žirovnici už dávno není pouze místní slavnost, do města se sjíždí příznivci tohoto žánru ze širokého okolí, ale vzhledem k velké kapacitě místní Sokolovny se zájemci nemusí bát o nedostatek místa, vstupenky si mohou zakoupit vždy na místě a celoroční předplatné s garancí místa při zahájení festivalu v březnovém termínu. Předprodej probíhá na MěÚ Žirovnice nebo na tel. č.: 565 301 510. Více informací a fotogalerii najdete na webových stránkách: www.zirovnice.cz.

Věra Daňhelová

V Žirovnici se také letos představí dechovky 21. století