15.8 C
Jindřichův Hradec
24.06. 2024
Články

Ve středu začíná výstava „Svět kostiček“

Výstavní sál ve Svatojánské bude letos opět patřit dětem. Prostory renesančního sálu zaplní Svět kostiček světoznámé dánské stavebnice LEGO. Na vernisáži 3. května od 16.00 se mohou návštěvníci těšit i na komentovanou prohlídku s autorem výstavy Petrem Šimrem. Celý hravý svět legendární stavebnice si ale malí i velcí mohou užít až do 30. prosince letošního roku.

Svět kostičekNa výstavě návštěvníci uvidí téměř tři sta tisíc dílků ze stavebnice LEGO. Náplní výstavy bude tematická expozice s vodní tématikou, dále vlastní tvorba a vybrané tovární sety vozidel Creator, vignettes, hrady a středověk, novinky z posledních let, filmová tvorba, edice Lego Ideas a další exponáty. Tovární sety z různých časových období budou v jednotlivých tematických celcích při vzájemném porovnávání představovat na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly na časové ose dle roku vydání exponátů a dostupných kostek někdejší produkce společnosti LEGO.

Pro děti bude připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek, ke stavění ve dvou sekcích kostky Duplo i Classic – Basic. Návštěvníci si mohou také v pokladně zakoupit vybrané druhy nových stavebnic LEGO za skvělé ceny.

Marie Hazuková