22.8 C
Jindřichův Hradec
18.07. 2024
Články

Velikonoční veselice bude po třech letech opět v Muzeu Jindřichohradecka

Fotogalerie: Velikonoční veselice 2014

V bývalém minoritském klášteře Muzea Jindřichohradecka ve Štítného ulici 124 budeme konečně po tříleté odmlce mít opět příležitost se veselit při Velikonoční veselici.  Veselice bude slavnostně zahájena velikonočním průvodem za doprovodu Jarošovské krojové družiny a dětského rytmického orchestru Hakuna Matata v sobotu 9. dubna. Průvod vyrazí v 9.30 hodin z areálu muzea na náměstí Míru. Celodenní program vhodný pro rodiny s dětmi potrvá do 16.00 hodin.

Lidové tradice oslavující příchod jara ožijí v prostorách Muzea Jindřichohradecka ve Štítného ulici již počtvrté. Tradiční i méně známé velikonoční zvyky si mohou malí i velcí vyzkoušet v sobotu 9. dubna od 9.30 hodin. Součástí Velikonoční veselice je představení velikonočních tradic jako každoročně ve spolupráci s Jarošovskou krojovou družinou. Děti i dospělí se naučí uplést pomlázku, mohou si nazdobit kraslice a zúčastnit se velikonočních dílen. Proutky, vajíčka a vše ostatní potřebné bude pro zájemce k dispozici na místě. O zábavu se postará také cimbálová muzika Notečka z Břeclavi, hrát bude známý a oblíbený jindřichohradecký dlouhoruký harmonikář Ondřej Vácha a prostory u muzea rozezní také dětský rytmický orchestr Hakuna Matata. Návštěvníci se mohou těšit i na ukázky tradičních řemesel a Luďkovu hračkolnu. Kraslice na velikonoční Kraslicovník pomáhají zdobit děti ze základních a mateřských škol v rámci velikonočních workshopů. Žáci mohou popustit uzdu své fantazii až do 8. dubna v konferenčním sále muzea ve Štítného ulici. Strom vyzdobený kraslicemi od žáků jindřichohradeckých škol bude zdobit náměstí Míru až do 18. dubna.

Čekají nás i velikonoční trhy s výrobky chráněných dílen. Své výrobky nabídnou ke koupi Otevřená OKNA z Jindřichova Hradce, Nazaret z Borovan, Domov Kopretina z Černovic a výchovný ústav z Jindřichova Hradce.

Veselice bude slavnostně zahájena velikonočním průvodem za doprovodu Jarošovské krojové družiny a řehtaček dětského rytmického orchestru Hakuna Matata.

Průvod vyrazí v sobotu 9. dubna v 9.30 hodin z Muzea Jindřichohradecka ve Štítného ulici na náměstí Míru a zpět do areálu muzea.

Těšíme se na vaši hojnou účast!!!

Martina Machartová – Foto: Martin Kozák