13.6 C
Jindřichův Hradec
15.04. 2024
Články

Vstup do jarní části házenkářkám bohužel nevyšel

Házená Jindřichův Hradec – Jiskra Havlíčkův Brod 27 : 34 (10 : 17)

Vstup do jarní části házenkářkám bohužel nevyšel

V neděli odpoledne nastoupily jindřichohradecké házenkářky na domácí palubovce proti Jiskře Havlíčkův Brod. Před týdnem stejného soupeře v přípravě porazily, ale ligovém utkání se hráčkám od Vajgaru nedařilo.

Komentář trenérky Ivy Jonové:

První zápas jarní části 1. ligy žen nevyšel podle našich představ. Havlíčkův Brod, se kterým jsme minulý víkend odehrály přípravný zápas, a porazily jsme je, nás překvapil hned tím, že se na soupisce objevila jejich odchovankyně Hana Kvášová (Kutlvašrová), která hraje WHIL v Písku.

Nemyslím si, že by se toho holky tolik zalekly. Začaly jsme dobře a prvních dvanáct minut jsme si držely těsné vedení. V útoku jsme si vytvořily pěkné šance, které jsme i přes velmi dobrou obranu soupeřek, kde vynikala zmiňovaná Hana Kvášová, dokázaly proměnit.

Obrana nám sice dávala hodně zabrat, ale dařilo nám dobře bránit. Hana Kvášová ze začátku utkání nastupovala pouze do obrany a až v průběhu první půle ji začal hostující trenér stavět i do útoku.

To bylo na hře soupeřek okamžitě znát, daly v řadě čtyři branky a tím otočily skóre ve svůj prospěch.

Tento obrat se na našem výkonu podepsal, šla dolů psychika hráček a s ní i výkon. Po chybách v útoku nám navíc vstřelily havlíčkobrodské hráčky vedené Hanou Kvášovou několik branek z rychlých přechodů a zápas byl vzápětí pod taktovkou hostujících.

Do poločasu jsme dovolily soupeřkám utéct na rozdíl 7 branek, což bylo hodně.

Přestávka nám tentokrát pomohla, začaly jsme lépe bránit a hlavně jsme zrychlily a bojovaly. Rozdíl skóre z prvního poločasu jsme držely, dokonce se nám ho podařilo snížit na rozdíl 4 branek, ale více nám ale soupeřky nedovolily. Když jsme hostující začaly dostávat pod tlak, nastoupila Kvášová a skóre opět navýšila, její rychlá hra, vynikající přehled a tvrdou střelu se nám ubránit nepodařilo.

Ale i ostatní hráčky Havlíčkova Brodu hrály rychle, tvrdě, nenechaly si hru přerušit a šly si pro branky s větší razancí než my. V tom byl na hřišti velký rozdíl, protože nám stále tato rvavost a důraznost chyběly.

Sestava JH: Dušková, Reisnerová 1, Kovářová E. 7, Vlková, Březinová, Kocarová, Dolejšová A. 4, Plucarová 2, Hondlíková, Dolejšová T. 2, Rýparová, Jírová, Havlíková, Zahradníková 7/4, Jonová 2, Jasanská 2

Sestava HB: Nepovímová, Doležalová, Fučíková 3, Kutlvašrová 7/2, Ďásková, Svobodová, Kotanová, Jůzlová, Kroutková 1, Kvášová 9/1, Kubalová 2, Kratochvílová 5, Kohoutová, Brožová 4, Kubátová 2.