27.5 C
Jindřichův Hradec
19.07. 2024
Články

Vyberte si svoje odměny a pomozte přivést knihu Místečka na svět | Jana Renner

Všechny cesty z okolí vedou za zelený plot na zahradu, která skrývá nejedno překvapení. Svým klidem láká na místečka v ní zvířata, která by se pohromadě jinak nikdy nesešla.

Koho za zeleným plotem potkáte?

Vyhraje u predátorů hlad a u kořisti pud sebezáchovy, nebo všechno nakonec dopadne úplně jinak?

Nechte se unášet povídkami pro děti a všechny dospělé, kteří ještě nezapomněli, že kdysi byli dětmi. Místečka jsou pro všechny, kdo touží po laskavosti a po příbězích s dobrým koncem. A ty potřebujeme všichni – bez rozdílu věku.

Knihu Místečka můžete podpořit ZDE

O čem v knize píšu
Píšu o zvířatech, která mají vlastnosti lidí. Nejsou to bajky ani pohádky. Jsou to pohádkové povídky a příběhy s dobrým koncem.

Místečka připomínají, že přidá-li se k běžným situacím, které zažíváme dnes a denně, síla lásky a laskavosti, narodí se naděje, že přes všechny tíživé situace společně vytvoříme lepší svět. A že svět je společné dílo všech, kteří se na jeho vzniku podílejí. Na každém z nás záleží. Víc, než si myslíte!

Pro koho je kniha určena
Místečka jsou pro všechny děti, které už umí číst, a pro rodiče, kteří čtou svým malým neposedům. Pro všechny zvídavé čtenáře, které baví ptát se a vymýšlet, co by mohlo nastat, kdyby…

Příběhy jsem napsala tak, aby děti bavilo ptát se dospělých na jejich názor a zjišťovat si další informace o postavách. Doufám, že děti budou tahat dospěláky za rukáv a ptát se na všechno, čemu ještě nerozumějí.

Mým snem je, aby Místečka a jejich postavy byly v dobré společnosti: při společném čtení na dobrou noc nebo u stolu v zimě u kamen.

Pár slov o mně
Vystudovala jsem bohemistiku, knihy mě obklopují od dětství. Nedám na ně dopustit. Listovat knihou, vracet se zpět na začátek nebo ze zvědavosti nahlížet na poslední stránky, to je požitek absolutní. Když mám volno nebo chvilku sama pro sebe, čtu. Byly doby, kdy jsem četla všechno, všude a neustále. Čtení považuji za nejbezpečnější sport na světě. Toho adrenalinu, co zažijete, a nepočítaně míst, která navštívíte a objevíte…

Napsala jsem knihu První-statečné-jedinečné – Češky, které zvolily tu méně pohodlnou cestu. Obdivuji odvážné lidi (muže a ženy), kteří si stojí za svým názorem, ať se děje cokoliv.

Živím se psaním (na různé způsoby) a mluvením. Komunikace je můj denní chleba. Pracovala jsem jako tisková mluvčí, baví mě PR a profesní i osobní cesty mě přivedly k dobročinným organizacím, které pomáhají dětem.

Vlastní děti mám tři. A s nimi taky nejlepšího muže pod sluncem. Žiju s rodinou v Praze a nejraději utíkám z města ven. Ráda vařím. A co si navařím, to si zpravidla i sním. A často sním s otevřenýma očima…

Před časem mě okouzlila švýcarská příroda a produkty Just a Nahrin, které mně i mojí rodině pomohly už s mnoha neduhy. Jsem odbornou poradkyní firmy Just a Nahrin CS.

Knihu Místečka můžete podpořit ZDE

Proč jsem knihu napsala
S dětmi pozorujeme okolí a všechna místa, která potkáváme. Do života už nám vstoupilo mnoho místeček a malých – velkých postav. Stali jsme se pozorovateli a nakukovali jsme do života našich společníků – zvířat. Na zahradu přišel zajíc, po čase se objevila liška, přiloudal se ježek, straky naháněly sovu a bez okolků kradly vše, co se lesklo. Jednou v zimě jsme na procházce našli zmrzlou myšku. Na jaře jsem na schránce domu v sousedství objevila prosbu, ať doručovatelé dávají poštu jinam, že ve schránce se uhnízdily sýkorky a že právě vyvádějí mladé… Sojka si čechrává peří ve větvích lípy, na kterou se díváme z oken.

Příběhy jsem začala sepisovat pro své děti, aby na ně nezapomněly. První texty knihy Místečka, jejíž název jsem dlouho hledala, jsou už z roku 2018. Ty další byly mojí vzpruhou v dlouhých a chmurných měsících pandemie.

Bylo a je to právě psaní a vzácné chvilky klidu, které mě dokážou zbavit všech starostí. Psaním cestuji na vlnách fantazie. Nebo faktografie?

Díky psaní mám svůj svět, kam smí jen ti, které tam sama pustím.

Psaní prozařuje můj život. Psaní je totiž senzace!

Přeji si, aby děti četly knihy, aby knihy byly jejich společníky a aby každé dítě mělo svoji oblíbenou knihu, ke které se bude vracet třeba i v dospělosti. Přeji si, ať jsou to právě Místečka.

Chcete mě podpořit?
Potěší mě každý příspěvek, který posune Místečka na svět. Od klasických odměn, jako je dobrý pocit, kniha s věnováním nebo více knih za lepší cenu (a jak praví klasik: „Nechci slevu zadarmo.“), chystám i pár specialit, jako je kniha a osobní setkání v kavárně Art-n-Coffee nebo reprodukce jedné z ilustrací.

Chcete přispět jinou částkou nebo si rovnou objednat větší balík knih? Napište na mail [email protected] a domluvte se na dalším postupu přímo s týmem Pointy.

Vděčná budu také za sdílení této stránky. Link je: https://bit.ly/KupMistecka

Chcete vědět víc?
Moje úvahy a aktuality sledujte na FB stránce Jana Renner–autorka a na webu www.evropanka.eu.

Chcete se na něco zeptat?

Napište mi na [email protected].

Děkuji za podporu knihy * M * Í * S * T * E * Č * K * A *!

Velmi si jí vážím.

Jana Renner

Přečtěte si ukázku z knihy

Mistecka_ukazka