15.8 C
Jindřichův Hradec
24.06. 2024
Články

Vydejte se v Dačicích na vánoční stezku

Máme pro vás pokračování další tematické stezky, která dětem přiblíží poetické kouzlo staročeských Vánoc. Advent byl tajemnou a tichou dobou, kdy se lidé ponořili do vánočních příprav a hluboce prožívali čas plný magie.

Stezka má 12 zastavení, která začínají již tradičně u knihobudky na Palackého náměstí. Zde najdete soutěžní kartičky a mapu stezky. S sebou musí mít děti tužku.

Trasa vede přes náměstí směrem Za Lávky, cestou podél kolejí, od vlakového nádraží ke stadionu, Bratrskou ulicí a přes Vokáčovo náměstí zpět do Kancnýřova sadu. Cíl stezky je u vánoční chaloupky. Mapa stezky (1.4 MB) a soutěžní kartička (469.59 kB) je také k vyzvednutí na Infocentru Dačice.

Děti provází kamarádi Kuba s Aničkou, které známe z příběhu Masopust ztracený v čase. Kuba opět projde časovou branou a zažívá s Aničkou a její rodinou tradiční venkovské Vánoce z počátku minulého století. Úkolem pro účastníky stezky je najít zaklínadlo, které by mělo pomoci, aby na letošní Vánoce napadl sníh.

Do pátku 6. ledna můžete vyplněnou soutěžní kartičku s vaším kontaktem odevzdat na Infocentru Dačice, vhodit do schránky Podatelny nebo zanechat v Chaloupce Pod Lipkami. V lednu pak proběhne losování o drobné dárky.