Jindřichův Hradec
25.04. 2024
Články

Výsledky GBA Lions U17 a GBA Sojky Pelhřimov

Naši hráči kategorie U17 začali tuto sobotu 25.9. svou sezónu domácím zápasem proti týmu Tygři Praha

V první čtvrtině měl náš tým problémy s obranou a obdržel 30 bodů. V druhé čtvrtině došlo ke zlepšení obrany, což vedlo ke stažení náskoku soupeře na 8 bodů 33:41. V začátku třetí čtvrtiny náš tým dostal několik jednoduchých košů, ale poté se povedlo přeměnit naše obranné zisky v koše z protiútoku, což vedlo k dalšímu stažení náskoku na 54:59. Tahání za kratší konec provazu po většinu zápasu náš tým stálo hodně sil a zápas nakonec skončil 63:89 pro našeho soupeře. Naši nejužitečnější hráči byli Jordan Oupoh s 19 body, 5 doskoky a 5 asistencemi a V. Lukic-Gravic s 18 body, 6 doskoky a 4 asistencemi.

Další den naši hráči U17 odehráli domácí zápas proti dalšímu pražskému celku USK Praha

Po dobrém obranném výkonu a přesné střelbě skončila první čtvrtina 15:20 pro našeho soupeře. Ve druhé čtvrtině náš tým pokračoval v defenzivních úpravách. Několikrát se nám podařilo zastavit protivníkův postup a díky tomu jsme udrželi skóre v poločase na 28:41. V druhé půli jsme pokračovali v dobré obraně, ale naše nepřesná střelba pomohla soupeři zvětšit bodový rozdíl v konci třetí čtvrtiny na 17. Bojovali jsme až do konce, ale zápas bohužel skončil 61:80 pro našeho soupeře.

Trenér týmu U17 Norbert Kalabiška hodnotí oba zápasy:

V prvním zápase byl náš největší kámen úrazu obrana. Snažili jsme se být agresivní, a díky tomu jsme do poslední čtvrtiny vstupovali pouze s 5 bodovým manekm. Ale ve 4. čtvrtině jsme fyzicky odešli. S 11% střelbou z perimetru se nedá vyhrávat, stříleli jsme z nepřipravených pozic. Proti USK jsme zlepšili obranu, ale bohužel jsme netrefili spoustu volných střel, což vedlo k druhé prohře. Myslím, že před sebou máme hodně práce. Pokud člověk nikdy neselže, nikdy se nezlepší.

Poslední zápas naší organizace hrál náš prvoligový tým GBA Sojky Pelhřimov proti týmu USK Praha na domácí palubovce.

Zápas byl velmi náročný, protože jsme špatně pracovali na obranné polovině, ale 6 minut před koncem utkání jsme ukázali srdce a vrátili jsme se zpět do zápasu. Dokázali jsme vyrovnat na 73:73 40 vteřin před koncem a nakonec jsme zvítězili 75:73. Děkujeme všem našim příznivcům v hale za vytvoření skvělé atmosféry, která nám pomohla k vítězství. Naši nejužitečnější hráci byli Martin Kheil 15 bodů, Chimobi Ikegwuruka 14 bodů, Vojtěch Novák 13 bodů.

Příští víkend nebude o domácí zápasy nouze. Oba naše týmy kategorie U19 hrají na domácích palubovkách. 2.10. hrají GBA Lions U19 v městké sportovní hale JH od 20:00 proti týmu Jižní Supi a Sojky Pelhřimov U19 hrají ve sportovní hale v Pelhřimově od 18:00 proti týmu BVK Holice. 3.10. hrají Sojky Pelhřimov U19 na domácí palubovce od 12:00 proti týmu SH Vyšehrad a GBA Lions na domácí palubovce od 13:00 proti týmu BA Nymburk. Navíc náš mužský tým GBA Fio banka Jidnřichův Hradec hrající nejvyšší soutěž KNBL vyzve v sobotu 2.10. od 18:00 na domácí palubovce tým Sluneta Ústí nad Labem.