22.4 C
Jindřichův Hradec
19.07. 2024
Články

Výstava na stromech se letos zaměří na téma Práce (bez) budoucnosti

Stromy ve hřbitovním parku na rozmezí ulice Miřiovského a Jarošovské v Jindřichově Hradci se první říjnový týden stanou netradiční galerií. Od 2. do 12. října se zde uskuteční první ročník Výstavy na stromech, která letos u příležitosti Týdne důstojné práce přináší téma „Práce (bez) budoucnosti“ – tedy jak nové technologie promění práci a pracovní podmínky nejen zaměstnankyň a zaměstnanců.

Technologie tu mají být od toho, aby nám mnohé ulehčily – v zaměstnání, domácnosti či komunikaci. První jarní měsíc plný zpřísněných karanténních opatření definitivně odhalil, jak moc na nich naše každodenní životy závisejí. Pracovní schůzky v kancelářích se přesunuly na online komunikační platformy, učební látku si žáci vyzvedli v online aplikaci. Ne vždy ale technologické změny znamenají pouze ulehčení práce. Výstava na stromech na 10 panelech odhaluje, jak se robotizace, automatizace a digitalizace promítá do pracovních podmínek a jaký dopad to má na ty, kteří v daných profesích pracují.

Farní charita Jindřichův Hradec se do této akce, realizované organizací NaZemi, zapojí poprvé. Vnímáme, že téma letošní Výstavy na stromech se dotýká i našich klientů přicházející k nám na pracoviště, často s prosbou o pomoc při hledání zaměstnání. Najít zaměstnání bez znalosti technologií je téměř nemožné, zejména u starší generace. Věříme, že Výstava na stromech bude pro obyvatele Jindřichova Hradce přínosná a ukáže jiný pohled na technologie v zaměstnání.

Jitka Jedličková