8.1 C
Jindřichův Hradec
29.05. 2024
Články

Výstavní dům Stará radnice otevírá dne 2. dubna 2019 své expozice veřejnosti

Pro výstavní sezónu roku 2019 budou připravené stálé expozice z dějin města Jindřichův Hradec a jeho samosprávy, expozice JHMD Železnice hrou a obřadní síň Jana Kotěry. Návštěvníky určitě potěší rozšířený provoz na modelovém kolejišti, které je zde nainstalováno od loňského roku.

Výstavní dům Stará radnice otevírá dne 2. dubna 2019 své expozice veřejnostiV galerii výstavního domu bude pro první polovinu sezóny otevřena výstava Z historie partnerského města: železniční motivy Neckargemündu 50. – 70. let 20. století. Chystaná výstava nabídne návštěvníkům vhled do prostředí dráhy, které svým objektivem zachytil tehdejší železničář Alfred Volk. Dobové záběry neukazují pouze technickou stránku železnice, nýbrž především její atmosféru, všednodenní pracovní život „ajsnboňáků“ v autentické podobě poloviny 20. století. Neckargemünd leží v regionu, který se v té době stává hospodářsky nejsilnější oblastí západního Německa, což se odrazilo i na intenzitě tamního železničního provozu.

Dnes patří Neckargemünd již přes 20 let mezi partnerská města Jindřichova Hradce. Především pak spolupráce gymnázií z obou měst probíhá od roku 1990. Milým faktem je skutečnost, že syn dnes už zesnulého autora fotografií, pan Frank Volk, je v současné době úřadujícím starostou Neckargemündu. Je to právě Frank Volk, který sestavil soubor prezentovaných fotografií a který bude v sobotu 6. dubna hlavním aktérem vernisáže výstavy. Vernisáž začíná v 17 hodin. Všichni jste srdečně zváni.

Výstavní dům Stará radnice otevírá dne 2. dubna 2019 své expozice veřejnostiNa zbytek sezóny naplní galerii Josef Lada. Výstava bude představovat průřez celoživotním dílem Josefa Lady (1887–1957), který se narodil do chudé řemeslnické rodiny ševce v malé středočeské vesnici Hrusice. Zde prožil dětství a rád se sem vracel pro načerpání sil a inspirace. Sepětí člověka s přírodou a vesnický život pak přenesl do své volné tvorby. Výstava, rozdělená do témat, obsahově naplní letní část pohádkovou a ilustrační tvorbou. Vánoční část, pojatou jako adventní výstavu, spojí zimní motivy tvorby Josefa Lady a výstava dřevěných hraček Luďka Fialy. Ta bude na určitý čas i interaktivní, kdy si budou dětští návštěvníci moci pohrát s hračkami ve společnosti autora. Výstavní dům Stará radnice se těší na vaši návštěvu.

Martin Jedlička