9.5 C
Jindřichův Hradec
25.03. 2023
Články

Výstavy a kulturní akce v Domě gobelínů

I v měsíci listopadu se můžete těšit na zajímavé výstavy a kulturní akce. Muzeum je až do 8. prosince otevřeno každý den mimo pondělí od 10.00–12.00 a od 13.00–17.00 hodin.

Dům gobelínůKromě komentované prohlídky s průvodcem, jejíž součástí je i prohlídka dílny restaurování a také možnost tkaní, nabízíme návštěvníkům originální výstavy, které Dům gobelínů uspořádal ke 140. výročí narození Marie Hoppe Teinitzerové. Na výstavě První dáma české tapiserie můžete obdivovat zapůjčené originály tapiserií ze sbírek Uměleckoprůmyslového musea v Praze, utkané v dílnách Marie Hoppe Teinitzerové v Jindřichově Hradci. Nádherné tapiserie od Cyrila Boudy, Břetislava Štorma nebo Marie Vořechové Vejvodové jsou k vidění v místě jejich vzniku. Přijďte se podívat na originální tapiserii Praga Regina Musicae – Praha královna hudby, osvědčující mistrovství autora návrhu i kvalitu dílny. Druhá výstava Zašitá krása / Pocta Marii Hoppe Teinitzerové výtvarného uskupení Ten to Twelve potrvá do 8. prosince 2019 a zhlédnout na ní můžete textilní díla inspirovaná významnou českou textilní výtvarnicí. Každá autorka přistupovala k realizaci svého díla jiným způsobem, ale cílem všech bylo oslavit dílo Marie Hoppe Teinitzerové v jeho celé šíři.

V sobotu 30. listopadu 2019 se můžete těšit v Domě gobelínů na tvořivé dílny pro děti v rámci festivalu jindřichohradecké JINoHRÁtky. Druhý prosincový víkend, 7.–8. 12. 2019, jsme pro vás připravili vánoční kulturní akci Advent v Domě gobelínů.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Marie Havlová

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L