17.4 C
Jindřichův Hradec
8.06. 2023
Články

Významné osobnosti Jindřichova Hradce budou opět oceněny křišťálovou růží

Slavnostní oceňování významných osobností Jindřichova Hradce vyvrcholí koncertem Jindřichohradeckého symfonického orchestru.

Významné osobnosti Jindřichova Hradce budou opět oceněny křišťálovou růžíStarosta města Stanislav Mrvka i letos ocení křišťálovou růží významné osobnosti Jindřichova Hradce, které se svou celoživotní prací nebo mimořádnými činy zasloužily o rozvoj Jindřichova Hradce, a to v pěti kategoriích – věda a vzdělávání, kultura a zájmová činnost, sport, podnikání a sociální služby a humanitární činnost. Slavnostní akt se uskuteční v pátek 25. října od 19.00 hodin v divadelním sále Kulturního domu Střelnice. Přijďte se podívat, které jindřichohradecké osobnosti budou letos oceněny. Večerem bude provázet Miroslav Mareš.

V rámci slavnostního večera se uskuteční koncert Jindřichohradeckého symfonického orchestru pod vedením Felixe Slováčka ml. Zazní Koncert pro klavír a orchestr č. 23 A dur KV 488 Wolfganga Amadea Mozarta. Publikum nebude ochuzeno ani o interpretační umění Felixe Slováčka ml., který zahraje dvě kratší skladby. Felix Slováček ml. působí v mnoha uskupeních jako hráč na klarinet či saxofon. Hraje klasickou, swingovou hudbu i jazz. Působí také jako dirigent. Ve své umělecké činnosti se nevěnuje jenom hudbě, ale také herectví či muzikálovému herectví v divadlech Kalich, Hybernia, Semafor a v Divadle Na Jezerce. V Mozartově koncertu se jako sólista představí americký klavírista James Dick, který vystupuje s velkými i komorními orchestry. Kromě své koncertní činnosti se věnuje také podpoře mladých hudebníků. Na koncertu bude hrát také Vjačeslav Grochovskij, který vystupuje jako sólista, spolupracuje s mnoha orchestry. Věnuje se i pedagogické a spisovatelské činnosti. Společně s klarinetistou Felixem Slováčkem ml. a violoncellistou Petrem Nouzovským je členem Eduard Nápravník Tria.

Vstupné bude volné.

Kateřina Svobodová, Ludmila Plachá (zdroj Jindřichohradecký zpravodaj)