9.7 C
25.04. 2024

Z výsledkových listin XXII. ročníku závodu Běž na věž

Vítězové všech kategorií XXII. ročníku závodu Běž na věž

Počasí, které v minulých dnech nebylo nejkrásnější se vyvedlo a přilákalo k závodu Běž na věž v sobotu 18. května celkem 53 závodníků. Nejmladší běžkyni byly pouhé 2 roky a věž zdolala v doprovodu maminky. Nejstaršímu závodníku Ing. Jaroslavu Frčkovi z Českých Budějovic bylo 83 let, tento závodník pravidelně posunuje laťku nejstaršího veterána v historii závodu a věž letos vyběhl v krásném čase 1:58,00.

Kategorie Veteránů na 55 let s nejstarším účastníkem

Závodu se účastnili závodníci nejen z J. Hradce a z blízkého okolí, ale přijel i šestačtyřicetiletý Oldřich Jelínek ze vzdáleného Hronova a šestiletý Oliver Němeček z Libniče u Českých Budějovic. Absolutní vítěz závodil tentokrát v kategorii Dospělí nad 25 let a stal se jím sedmadvacetiletý František Steinhauser ze Strmilova s časem 0:43 vteřin a 63 setin vteřiny. Pod minutu se dostalo se svým časem hned 12 závodníků. Nejdelší čas, ve kterém byla letos věž zdolána, byl 3 minuty 08 vteřin a 31 setin vteřiny.

Závodilo se v 7 kategoriích podle věku.

Vítězi jednotlivých kategorií se stali:

• Dívky do 15 let – Marie Steinhauserová (1:06,94)
  • Chlapci do 15 let – Tomáš Pajer (0:50,00)
  • Mládež do 25 let – Martin Pavlík (0:45,15)
  • Dospělí nad 25 let – František Steinhauser (0:43,63)
  • Mladší „senioři“ nad 35 let – David Sova (0:51,44)
  • Starší „senioři“ nad 45 let – Pavel Körner (0:50,78)
  • „Veteráni“ nad 55 let – Petr Pokovba st. (1:00,78)

Každý účastník obdržel diplom s časem, za který zdolal 153 schodů městské vyhlídkové věže a vítězové jednotlivých kategorií získali i letos keramické poháry z děbolínské keramické dílny Romany Michalisko Hulíkové.

Atmosféru dokreslovala pouliční muzika osvědčených Pouličníků. Osvěžení mohli čekající závodníci nalézt v Dada clubu, kde se vydávaly také diplomy. Čas měřil spravedlivý komisař závodu Mgr. Vladislav Burian a celou akcí slovem provázel moderátor Mgr. Karel Sláma. Ozvučení zajišťovala agentura Kayman records z Kardašovy Řečice a boule ošetřovaly zdravotnice z Oblastního spolku Červeného kříže. Všem zúčastněným děkujeme za zdárný průběh akce a těšíme se na příští ročník.

Absolutní vítěz závodu Běž na věž v roce 2019 František Steinhauser s ředitelem Muzea Jindřichohradecka PhDr. Jaroslavem PikalemAbsolutní vítěz František Steinhauser s kapelou Pouličníci