Začátek sezóny jindřichohradecké házenkářky zvládly ve všech kategoriích

První letošní prvoligové utkání znamenalo prohru o dva body s Kunovicemi.

Házená Jindřichův Hradec A – SHK Kunovice   27:29

Komentář trenérky Ivy Jonové:

Vůbec nám nevyšel začátek, soupeřky nastoupily s daleko větší chutí, nebo alespoň jejich herní projev tomu odpovídal. Vedení se soupeřky ujaly ve druhé minutě, v 5 minutě jsem si brali time za stavu 1:5 …. ani ten však nepomohl. Nedůrazně jsme bránili, nedařilo se nám střelecky. Druhou branku jsme dali až v 10 minutě. Ke zvratu došlo až po vyfaulování hostující hráčky, která po tvrdém zákroku na naši hráčku obdržela červenou. Mj. tato hráčka patřila k nejlepším v sestavě soupeře. To nám dost pomohlo a konečně jsme začali stahovat náskok, který byl až šestibrankový. Konec první půle byl o 3 branky, nebylo nic ztraceno. Ve druhé půli naše obrana výrazně zabrala, to nás povzbudilo a ve 37 minutě jsme šli dokonce do 2 brankového vedení. Bohužel jsme si náskok dlouho neudrželi. Zbytečně jsme chybovali v útočné fázi, nejen že jsme nepřesně stříleli, ztatili jsme zbytečně moc balónů technickými střelami a také nám chyběla střelba z dálky Ještě v 54 minutě jsme hráli vyrovnaně, pak už byly úspěšnější soupeřky. Musím pochválit holky, že zápas nevzdaly a dokázaly otočit hodně nepříznivé skóre a dostat se zpět do zápasu. Byl to těžký zápas, soupeř hraje tvrdou rychlou hru. Prohráli jsme si to hlavně nepřesným a nedůrazným zakončováním šancí a pak technickými chybami….

Statistiky k utkání ZDE

V druhém domácím utkání už házenkářky zvítězily nad týmem z Velkého Meziříčí a připsaly si první body do tabulky první ligy.

Házená Jindřichův Hradec A – TJ Sokol Velké Meziříčí  29:26

Především chválím holky, že utkání zvládly a připsaly jsme si první důležité body. K dnešnímu utkání jsme nastoupili bez dvou spojek, zraněné Sabiny Jasanské, Simony Březinové a pivotky Anety Rytířové. Stále ještě chybí v naší sestavě také Kristýna Plucarová, takže jsme do sestavy poprvé zařadili dorostenku Valérii Hauserovou. Tentokrát se nám oproti minulému utkání dařily začátky obou poločasů. Jak v první půlce, tak i ve druhé jsme si postupně vytvořili až 6 brankový náskok. Bohužel ani v jednom poločase jsme náskok nedokázali udržet, vlastními chybami jak v obraně, tak i v útoku, jsme hostujícím hráčkám dovolili skóre snížit. První poločas nakonec skončil vyrovnaně 15:15. Druhá půle byla obdobná, několika pěknými akcemi v začátku druhého poločasu jsme si nahráli čtyřbrankový náskok, který jsme postupně navýšili až na šestibrankový. Pak se stalo úplně to samé jako v první půlce, začali jsme chybovat v útoku, obrana nepracovala, jak by měla, vysloužili jsme si dvounásobné vyloučení a nahráli tím soupeřkám k tomu, že nám v posledních 4 minutách vstřelily 3 branky, čímž nás dotáhly na rozdíl pouhých dvou gólů. Závěr utkání jsme si tedy vlastní vinou dost zdramatizovali, ale naštěstí se holky kously a v poslední minutě naší výhru stvrdily brankou Elišky Kovářové.

V minulém týdnu se rozběhly ligové soutěže prvoligové dorostenky se poprvé prezentovaly na domácí palubovce.

Liga mladší dorost J.Hradec – Kunovice 30 : 19

Mladší dorostenky hostily Kunovice a vcelku v pohodovém zápase si vybojovali první dva body po vítězství. Branky: Mazánková 8, Coufalová Z 7, Camrdová 3,Dvořáková A, Mátlová, Dobešová, Vokušová,Dvorská po 2, Dvořáková, Hemberová po 1.

Starší dorost: J.Hradec – HC Plzeň 31 : 31

Smolný zápas sehráli starší dorostenky. Které v tomto zápasu vedli 20 : 14, ale v závěru jsme přestali bojovat a asi ukolébaný slibným výsledkem jsme začali chrlit chybu za chybou a nakonec nás to v této ligové přestřelce stálo bod. Střelecky se dařilo V.Hauserové, která zatížila konto soupeře 13 brankami na což potřebovala 14 střel. Bohužel i soupeř měl střelkyni Bláhovou, která nám nastřílela 17 branek, na kterou jsme bohužel nenašli v obraně protizbraň. Branky: Hauserová 13, Mazánka 5, Coufalová Z 4, Coufalová K 3 Mátlová, Dobešová po 2, Vokušová, Dvořáková E po 1.

Tento týden dorostenky přivítaly na své palubovce jednoho z největších soupeřů pražskou Slávii.

Mladší dorost: J.Hradec – Slavia Praha 23 : 24

Tentokrát si svůj smolný zápis vybrali mladší dorostenky. Asi proto, že jsme si věřili, že tady soupeře opravdu potrápíme. Slávie většinu zápasu vedla a v druhém poločase dokonce 5 branek, ale znovu jsme dokázali, že nám letos opravdu bojovnost nechybí a povedlo se nám vyrovnat a dokonce vést o branku. V posledních 4 minutách nás ale páni rozhodčí několikrát poslali trochu nepochopitelně do 4 a tím se rozhodlo. V závěru byl soupeř šťastnější a odvezl si výhru o jednu branku. Branky: Mazánková 10, Coufalová Z 5, Mátlová 4, Dobešová 2, Vokušová, Camrdová po 1. Vyloučení 7/4

Starší dorost : J.Hradec – Slavie Praha 27 : 26

Opět utkání plné nervů , chyb, ale i hezkých akcí. I v tomto zápase jsme vedli 24 : 18 a opět jsme si mysleli že máme vše pod kontrolou. Soupeř však 5 minut před koncem vyrovnal a dokonce šel do vedení o jednu branku. Nakonec jsme vyhrabali poslední zbytky sil a zápas dovedli do hubeného vítězství. Ale co je doma to se počítá. Branky: Coufalová K 9, Mazánková 6, Camrdová, Dobešová, po 2, Moravcová, Loskotová po 1

Svou soutěž zahájily i naše ženy B.

KP Ženy Milevsko – J.Hradec B 14 : 16.

Házenou pro radost, na kterou se velice hezky kouká a to nejen na naší straně ale i na straně soupeřek. Zápas „ v plném nasazení“, bez jediného vyloučení. A když už je znát, že sily ubývají, házenkářské srdíčko nechybí nikdy. V bráně velice dobře zachytala Kačka Reisnerová. Branky: Hauserová A 8, Neidrová, Vokušová, Bubeníková, Špačková po 2

Nadcházející víkend pojede A tým do Vršovic a dorostenky hrají v Porubě.