12 C
Jindřichův Hradec
30.05. 2023
Články

Začíná týden hospiců

Při akci Týden pro hospic mohou návštěvníci koupí vstupenky na koncert, divadlo či účastí v běžeckém závodě finančně podpořit práci celého týmu hospice. Týden zahájí v pondělí 7. října celostátní Papučový den. Přijďte i vy do práce či do školy v papučích a podpořte možnost těžce nemocných pacientů zůstat doma v kruhu svých blízkých až do konce. Fotografie v papučích můžete sdílet na sociálních sítích pod hashtagem #papucovyden.

Dvakrát jóga, výstava i beseda

Bolavá záda vám pomůže narovnat studio Háta a jejich cvičení jógy, přijďte hned v pondělí v 19 hodin do studia Háta v Třeboni a protáhněte si svaly. Zájemce v J. Hradci srdečně zveme na vernisáž výstavy Spolu DOMA v jindřichohradecké pobočce České spořitelny. Vernisáž začne v 17.30 a představí fotografie z péče v rodinách, které se rozhodli doprovodit své blízké až do konce.

Hospicová péče sv. KleofášeÚterý bude v Třeboni opět patřit józe. V 18 hodin se jógoví nadšenci mohou sejít v tělocvičně FAKT v Třeboni. Provázet celou hodinou je bude Nikola Rozboudová. V Jindřichově Hradci si přijdou na své milovníci kultury. Scénické čtení v kavárně Střapatá Bohunka začíná v 19 hodin.

I na středu jsme pro vás připravili zajímavý program. Spisovatel Aleš Palán představí svou knihu rozhovorů s Marií Svatošovou, zakladatelkou českého hospicového hnutí. V následující besedě bude prostor pro dotazy diváků. Aleš Palán, spisovatel, novinář a jeden ze signatářů Charty 77, se představí ve středu 9. října od 17 hodin v jindřichohradeckém DADA club Kasper.

Kajetáni opět podpoří hospic

Představení Na štaci připravil třeboňský Divadelní spolek Kajetán na čtvrtek 10. října v Divadle J. K. Tyla od 19.30. Výtěžek ze vstupného, stejně jako veškeré další vstupné i dary získané během Týdne pro hospic, poputují na provoz Hospicové péče sv. Kleofáše. Čtvrtek patří v Třeboni také pravidelné mši. Těšíme se na všechny v Kostele Panny Marie Královny a sv. Jiljí od 18.30.

V Jindřichově Hradci můžete ve čtvrtek navštívit den otevřených dveří v kontaktním místě hospice na adrese Husova 156 od 9 do 15 hodin. K dispozici vám budou pracovnice hospice k setkání a rozhovoru i radám. Pátek bude od 18 hodin patřit vystoupení souboru KoS v Kostele sv. Václava v Lomnici nad Lužnicí. Na sobotním trhu na Masarykově náměstí budete moci hospic podpořit zakoupením oblečení v již zavedené Hadrárně, jejíž výtěžek půjde také na hospic.

Letos se nám podařilo k Týdnu pro hospic připojit ještě další divadelní představení, které se uskuteční v KD Střelnice v J. Hradci v pondělí 21. října od 19 hodin. Těšit se můžete na představení Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách, režie se ujali manželé Jiří a Sabina Langerovi.

Běhej pro hospic

Sobotu 12. října jsme si zarezervovali pro všechny sportovní nadšence. V lázeňském parku nedaleko Hotelů Regent a Svět odstartujeme již šestý ročník Běhu pro Kleofáše. Zájemci se mohou registrovat na webu www.behyprohospice.cz nebo na místě v den konání od 9.00. Připraveny jsou trasy pro děti i dospělé. Už v 10 hodin odstartujeme nejdelší závod na 12 km okolo rybníka Svět. V 10.15 se na start připraví dospělí běžci a starší mládež, kteří si budou chtít vyzkoušet čtyřkilometrovou trasu po lázeňském parku. Dětské závody na 1 km, 400 m a 100 m budou postupně startovat od 10.30. Veškeré podrobnosti k běhu včetně vyznačených tras najdou zájemci na webu www.behyprohospice.cz Na webu je možné se online zaregistrovat. Pokud se na běh chystáte, prosíme, využijte tuto online možnost, velmi nám to urychlí odbavení závodníků na místě.

Hospicová péče sv. Kleofáše

Pro další program Týdne pro hospic sledujte web Hospicové péče sv. Kleofáše (www.kleofas.cz) nebo facebookový profil hospice (www.facebook.com/hospictrebon).

 

Petra Pfeiferová

 

Nejnovější články

Čtvrteční vernisáž zahájí výstavu fotografií jihočeských krojů

Miloslav L

Státní zámek Dačice

Miloslav L

Charita Jindřichův Hradec hledá nové kolegy 

Miloslav L