20.4 C
Jindřichův Hradec
19.06. 2024
Články

Zámecké prostory rozezní příčné flétny

Zvuk fléten nebo znějící flétny, tak lze z italštiny přeložit název netradičního orchestru Flauti sonori sestaveného čistě z příčných fléten. Toto poměrně mladé těleso tvoří žáci, učitelé a bývalí absolventi ZUŠ Soběslav a ZUŠ Vítězslava Nováka Jindřichův Hradec.

Zvuk fléten můžou slyšet návštěvníci říjnového koncertu, který se bude konat v Malém divadelním sále jindřichohradeckého Státního hradu a zámku. Soubor Flauti sonori zde vystoupí v neděli 14. října od 17.00 hodin společně s Kytarovým orchestrem žáků ZUŠ V. Nováka pod vedením Jany Musilové.

Orchestr Flauti sonori vznikl na jaře letošního roku a momentálně stále pracuje na rozšiřování repertoáru. Protože polovinu souboru tvoří muzikanti ze Soběslavi, nácvik skladeb probíhá odděleně a společná souhra orchestru se odehrává na občasných víkendových soustředěních. Jindřichohradecká část souboru se prezentovala na letošním happeningu ZUŠ Open a závěrečném koncertu žáků hudebního oboru ZUŠ V. Nováka, ale celý orchestr má za sebou zatím pouze jedno vystoupení v soběslavské Galerii sv. Marka společně s pěveckým sborem Anonym Voice.

V repertoáru souboru jsou díla Cacciniho, Schickhardta, Bacha, Vivaldiho, soudobých skladatelů Zdeňka Lukáše a Otmara Máchy,ale i známé filmové melodie.

K říjnovému koncertu přizvali Flauti sonori Kytarový orchestr žáků ZUŠ V. Nováka, který od minulého školního roku vede Jana Musilová. Obě tělesa se představí v samostatných blocích a na závěr zahrají společně.

Pořadatelé, kterými jsou ZUŠ Soběslav, ZUŠ Vítězslava Nováka Jindřichův Hradec a Společnost přátel ZUŠ V. Nováka, z.s. věří, že oba netradiční orchestry budou pro posluchače zajímavým lákadlem a těší se na výjimečný hudební podvečer.

Vstupné na koncert je dobrovolné, akce je podpořena z grantu Jihočeského kraje.

Marián Mikula