7.1 C
Jindřichův Hradec
19.04. 2024
Uncategorized

Září v Zahradě

Na podzim zahrada hýří všemi barvami. Tentokrát ji navíc rozzáří hvězdy filmového plátna v našem zahradním kině. Film Spící město natočený v České Kanadě a Jindřichově Hradci, nám přivezou tvůrci osobně.

Hvězdy divadelních prken ze Suchdolského divadelního spolku uvedou legendární příběh Karla Poláčka Edudant a Francimor, to vše za doprovodu živé hudby. A při autorském čtení vás seznámíme s jindřichohradeckým spisovatelem Martinem F. Stručovským, autorem detektivní série s Matějem Mlynářem.

Vy se také budete moci blýsknout. Tentokrát vlastním animovaným filmem vytvořeným v dílně spolku Ultrafun, která vyroste přímo v zahradě nebo zářivou podzimní kyticí z tradičního workshopu. A my vás na oplátku potěšíme dobrotami ze zahrady. Čekají na Vás švestičky, jablíčka, brambory a především dýně z Krafferovy zahrádky.

Samozřejmě nebude chybět ani komentovaná prohlídka zahrady.

SOBOTA

  • 14:00 EDUDANT A FRANCIMOR – Suchdolský divadelní spolek SUD – Dobrodružná pohádka napsaná podle stejnojmenné knihy Karla Poláčka Vás zavede na nebezpečnou výpravu za záchranou ztraceného školního dítka. Je to hra plná mrtvol a dobrého jídla, která zaručeně pobaví nejen děti ale i dospělé. To vše za doprovodu živé hudby.
  • 16:00 AUTORSKÉ ČTENÍ – Martin F. Stručovský – Spisovatel Martin F. Stručovský Vám bude povídat o svých jindřichohradeckých detektivkách s Matějem Mlynářem. Co Mlynáře čeká ve čtvrtém díle nazvaném Odpuštění a kdy se knihy dočkáme? To a mnohem více autor zodpoví na besedě, jejíž součástí bude také soutěž o třetí díl V temnotách.
  • 20:30 SPÍCÍ MĚSTO – promítání v zahradě za účasti tvůrců filmu. Víte co se stane, když všichni rodiče na celém světě usnou záhadným spánkem? Dobrodružný thriller pro děti, teenagery i dospělé v kulisách České Kanady a Jindřichova Hradce. Film od režiséra Dana Svátka natočený podle stejnojmenné knihy spisovatele Martina Vopěnky.

10:00, 12:00, 14:00, 16:00 WORKSHOP ANIMACE

Workshop pro každého kdo má zájem vytvořit svůj vlastní animovaný film bez ohledu na věk, znalosti nebo počet chapadel. Přijďte si udělat vlastní krátký animovaný snímek v dílně spolku Ultrafun, která vyroste přímo v zahradě. Ideální pro rodiny nebo skupiny max. 8 osob. Délka trvání minimálně 2 hodiny. Doporučujeme rezervaci předem

NEDĚLE

  • 10:00 WORKSHOP PODZIMNÍ KYTICE – Hvězdami podzimu jsou u nás rozličné plody, traviny a především zářivé květy jiřin. Přijďte se s nimi seznámit na květinovém workshopu pod vedením Anny Makovičkové. Doporučujeme rezervaci předem.
  • 10:00 – 16:00 ANIMAČNÍ DÍLNA PRO VEŘEJNOST – Pojďte s námi do kouzelného světa animace! Pod vedením lektorů ze spolku Ultrafun společně vyrobíme animovaný snímek ze zahrady. Dílna bude probíhat formou otevřenou pro veřejnost. Na věku ani znalostech nezáleží. Rezervace není nutná, kdo přijde, může tvořit.
  • 15:00 KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA ZAHRADY

více na www.krafferovazahrada.cz

rezervace workshopů na emailu [email protected], telefonu 777 961 917 nebo prostřednictvím sociálních sítí