25.4 C
Jindřichův Hradec
18.06. 2024
Články

Závodní sezóna se TCV J.Hradec navzdory koronaviru vydařila

Pomyslný prstenec vytvořil Covid-19 kolem letošní sezóny zdravě ambiciózního klubu TCV Jindřichův Hradec (TCV), který patří k nejlepším v České republice. Koronavir na začátku své ataky přerušil jarní tréninky, následně přeskládal kalendář závodů a na závěr předčasně uťal právě zahájenou přípravu na novou sezónu.

Navzdory nepříznivému vývoji se České triatlonové asociaci podařilo zajistit celou letní soutěžní sezónu. Seriál závodů Českého poháru vystavil klubu s osmadvacetiletou historií lichotivé hodnocení. „V posledním závodě Českého poháru ve Zlíně vybojoval náš žákovským tým i přes věkový handicap 2. místo, které v konkurenci vnímám jako významný příslib do budoucnosti. Naši závodníci si navzdory covidové aféře řekli o zařazení mezi sportovní naděje, které český triatlon tolik potřebuje,“ uvedl hlavní kouč TCV Jan Vaněk (na snímku Tomáše Vaňka se svěřenci na závodě v Příbrami).

V celkovém žebříčku Českého poháru mezi žáky zaznamenal největší úspěch v podobě 3. místa skvělý Vojtěch Gröschl (13 let), následovaný Karolínou Kůrkovou (13 let), jež si ve své premiérové sezóně připsala titul Mistryně Jihočeského kraje a v Českém poháru se dokázala prodrat až na 5. místo. Do nejlepší dvacítky závodníků se prosadili ještě i Jan Kovář (11. místo), Václav Gröschl (16. místo) a Cyril Blažek (18. místo). Mladší reprezentanti klubu bodovali v krajském mistrovství ve Zlivi: titul vicemistrů si připsali Antonín Kovář (8–9 let) a Antonín Valda (10–11 let) a 3. místo Linda Tischlerová (10–11 let).

Mezi dospělými v kategorii žen triumfovala v závodě Českého poháru Nikola Musilová (1. místo v kategorii 30–39 let) a 7. místo obsadila Zuzana Pičmanová (kategorie do 29 let). Mezi muži potvrdili skvělou formu bratři Fenclovi: mladší Jiří se v celkovém hodnocení poháru prosadil na pěkné 7. místo před Markem, jenž k 8. místu přidal i titul Mistra Jihočeského kraje.

Nejlepší reprezentant TCV JH František Linduška se blýsknul na zářijovém Světovém poháru v Karlových Varech, kam se vlivem koronavirového závodního deficitu sjela kompletní světová špička. Linduška byl vyhlášen nejlepším českým závodníkem a celkově se zapsal mezi TOP 30 účastníků světového mítinku. Další elitní reprezentantka TCV JH Iveta Fairaislová se, bohužel, vypořádávala se zraněním, a tak na startovní listině většiny závodů chyběla.

Příslibem slibné budoucnosti klubu TCV JH a všestranného sportování jsou nejen věkem předškolní triatlonisté, kteří tvoří početnou skupinu benjamínků, ale hlavně sehraný trenérský tým, který pod vedením Jana Vaňka, držitele nejvyšší triatlonové licence, působí ve složení Tomáš Vaněk, Stanislav Tripes a Lucie Tischlerová. Díky městu J. Hradec nemusí klub ani ve složité době, kdy je nucen omezovat tréninky, řešit existenční potíže. „Naše město je naším nejvýznamnějším podporovatelem a za to mu patří naše poděkování,“ uzavírá Jan Vaněk.

Marcela Kůrková