17.6 C
Jindřichův Hradec
21.05. 2024
Články

Ze života galerky a policejní práce na Jindřichohradecku

Co řešili státní policisté poslední dva měsíce na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

  • Opilá žena napadla policisty

Policie poutaJindřichův Hradec – Dvaadvacetiletá žena skončila v policejní cele. (10. října 2022)

Ze spáchání trestného činu byla obviněna žena z Jindřichohradecka, která fyzicky napadla policisty. Opilá žena se v budově Policie v Jindřichově Hradci chovala nevhodně a agresivně, když se ji snažili policisté uklidnit, jednoho z nich kopla a druhého poškrábala. Žena nakonec skončila v policejní cele a po vystřízlivění byla obviněna ze spáchání trestného činu.

Případ se odehrál v sobotu 8.10.2022 okolo půl osmé ráno, kdy žena přišla na policii oznámit ztrátu své peněženky. Při tomto začala být agresivní a začala policistům vyhrožovat. Poté je i fyzicky napadla, což si vyžádalo následné lékařské ošetření. Z poškozené se tak rázem stala obviněná.

Na chování ženy se zřejmě podepsal alkohol, dechovou zkouškou u ní bylo naměřeno přes 1,5 promile alkoholu v dechu.

Dvaadvacetiletá žena byla po provedení nezbytných úkonů policejním komisařem obviněna ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě, za který jí může být soudem uložen trest odnětí svobody až na čtyři roky.

  • Ublížení na zdraví

Jindřichův Hradec – Dačice – Muž skončil po napadení v nemocnici. (5. října 2022)

Dačičtí policisté dne 3.10.2022 sdělili podezření šestadvacetiletému muži z přečinu výtržnictví a ublížení na zdraví. Podezřelý začátkem srpna na náměstí v Dačicích fyzicky napadl osmačtyřicetiletého muže. Muže udeřil pěstí do obličeje, v důsledku čehož poškozený upadl na zem, a došlo u něho ke krátké ztrátě vědomí. Podezřelý v napadání i přes to pokračoval a zraněného muže udeřil ještě minimálně osmkrát pěstí do hlavy.  Mužovo zranění si vyžádalo pobyt v nemocnici a následnou pracovní neschopnost.

Věc je realizována ve zkráceném přípravném řízení.

  • Řidič při nehodě způsobil zranění devíti lidí

Jindřichův Hradec – Posilněn alkoholem usedl za volant. (27. září 2022)

Policisté z dopravního inspektorátu v Jindřichově Hadci řeší dopravní nehodu, která se stala chvíli po půlnoci dne 18.9.2022 na silnici II. třídy číslo 153 ze směru od obce Hamr ve směru na obec Kostky. Řidič stříbrné Škody Octavie při projíždění mírnou pravotočivou zatáčkou nezvládl řízení vozidla, přejel do protisměru, kde se čelně střetl se zde jedoucí Škodou Octavií modré barvy. Při srážce došlo ke zranění všech účastníků. V modré Octavii došlo k těžkému zranění řidičky a jejího spolujezdce a dále k lehkému zranění čtyř dalších spolujezdců. Řidička tohoto vozidla totiž nerespektovala § 48 zák. číslo 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích, který řidiči ukládá povinnost nepřekročit počet povolených míst určených pro přepravu osob. Ve stříbrné Octavii byl lehce zraněn řidič, viník nehody, který následně při dechové zkoušce nadýchal přes tři promile alkoholu v dechu a jeho dva spolujezdci.

  • Fyzické napadení

Jindřichův Hradec – Muž je podezřelý ze spáchání dvou trestných činů. (26. září 2022)

Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání dvou trestných činů pětadvacetiletému muži, který v Jindřichově Hradci napadl o šestnáct let staršího muže. K činu došlo na konci května. Okolo sedmé hodiny večer byli oba v Jindřichově Hradci, v ulici Čsl. Legií, kde mezi nimi došlo ke konfliktu. Mladší z mužů fyzicky napadl staršího, kterého opakovaně udeřil do oblasti hlavy. Napadený muž poté vyhledal lékařské ošetření a byla mu vystavena na několik dní pracovní neschopnost. Policisté v dané věci provedli šetření a vyžádali si lékařské zprávy. Na základě shromážděných důkazů bylo podezřelému muži sděleno podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a přečinu ublížení na zdraví.

  • Neposkytnutí pomoci 

J.Hradec– Řidič způsobil nehodu a poté ujel. (22. srpna 2022)

Jindřichohradečtí kriminalisté se zabývají případem neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, který dne 4. srpna okolo 17:45 hodin,  na pozemní komunikaci I. třídy č. 23 ve vzdálenosti 0,5 km před obcí Jilem ve směru jízdy od Strmilova, řídil vozidlo Volkswagen Sharan. Při předjíždění před ním jedoucího vozidla v uvedeném úseku přímo ohrozil protijedoucího řidiče nákladního vozidla Mitsubishi L200, které v opačném směru řídil poškozený,  jenž  byl nucen ve snaze zabránit čelnímu střetu s vozidlem podezřelého  vozidlem Mitsubishi vyjet vpravo do pravého silničního příkopu, kde havaroval. Po způsobení dopravní nehody neposkytl podezřelý řidič  osádce havarovaného vozidla potřebnou pomoc a z místa dopravní nehody ujel. Poškozenému řidiči  i dvěma spolucestujícím  mužům vznikla zranění, která si vyžádala lékařské ošetření s dobou léčení do jednoho týdne. Po precizním zadokumentování trestného činu vypracovala policejní komisařka dne 18. srpna záznam o sdělení podezření, které si podezřelý muž v nejbližších dnech převezme. V případě soudem uznané viny tomuto hrozí trest odnětí svobody až na pět let nebo zákaz činnosti.

  • Výtržnictví

J.Hradec–Dačice–Masturboval před ženami na cyklostezce i u rybníka. (22. srpna 2022)

Jindřichohradečtí kriminalisté nyní trestně stíhají podezřelého muže pro přečin výtržnictví, jelikož se měl „uspokojovat“ nejméně ve dvou případech před ženami z Dačic. Poprvé v přesně nezjištěný den, koncem měsíce srpna 2021 na cyklostezce, směrem z obce Dačice na Dolní Němčice měl sledovat poškozenou, která z něho měla strach a když se za podezřelým mužem ohlédla, spatřila, jak ve vzdálenosti několika metrů stojí za ní a masturbuje. Poškozená rychlou chůzí pokračovala na hlavní silnici, přičemž jí měl podezřelý několik minut pronásledovat, až do doby, než zašla za zatáčku, kde začala utíkat směrem k hlavní silnici.

Ve druhém případě dne 7. června 2022 si podezřelý muž v 16:00 hodin vyhlédl poškozenou, kterou sledoval od rybníka „Vražda“ až do místa jejího trvalého bydliště v Dačicích. Poté co poškozená vešla do bytového domu, tak přes prosklené vchodové dveře zahlédla, jak muž stojí směrem k ní, v ruce drží svůj penis a onanuje.

Policejní komisařka včerejšího dne 18. srpna vydala usnesení o zahájení trestního stíhání, které si podezřelý muž v nejbližších dnech převezme.

  • Těžké ublížení na zdraví cyklistky 

J.Hradec– Dačice – Opřela se o zábradlí a spadla do propusti. (12. srpna 2022)

Dačičtí policisté dne 8. srpna zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Kolem 20:00 hodin téhož dne jela poškozená žena se svým přítelem  na elektrokole po komunikaci č. 409 ve směru od obce Písečné na obec Rancířov.  Vzhledem k počasí se chtěla  přiobléct a z tohoto důvodu zastavila s jízdním kolem v místě, kde se nachází pod komunikací vodní propust.  Poškozená  se při oblékání svršků chtěla z důvodu lepší stability zadní částí těla opřít o zábradlí délky 265cm a výšky 80cm.  Horní vodorovná část zábradlí však nebyla pevně ukotvena ke svislé části zábradlí. Spojné sváry byly, dle zjištění odborníka z oblasti svářecí techniky, přinejmenším 1rok nazpět oddělené a značně zkorodované. Poté co se poškozená o horní část zábradlí opřela, spadla na zad do silniční propusti pod komunikací z výšky 160 cm. Takto utrpěla přinejmenším zlomeninu tří obratlů. Z důvodu zranění byl nutný operační zákrok v nemocnici České Budějovice.

  • Kdosi poškodil náhrobní kameny 

J.Hradec– Dačice – Škoda činí 120 000 korun. (11. srpna 2022)

Policisté z Dačic pátrají po dosud neznámém pachateli přečinu poškození cizí věci, který v blíže nezjištěné době od 15. září 2021 do 6. července 2022 vnikl bez použití násilí na volně přístupný židovský hřbitov v k.ú. Markvarec. Zde poškodil celkem osm  náhrobních kamenů. Neznámý pachatel za použití síly povalil na zem horní část náhrobních kamenů, které tímto odtrhnul od pevného kamenného podstavce. K poškození či rozlomení povalených horních částí náhrobních kamenů nedošlo. Svým jednáním způsobil neznámý vandal  židovské obci škodu ve výši nejméně  120 000 korun.

Zdroj: Policie ČR – (Oficiální zprávy Policie ČR se redakčně neupravují)