17.6 C
Jindřichův Hradec
21.05. 2024
Články

Žirovnické kulturní léto

Žirovnice - Slavnosti žirovnického jednorožce

Kulturní léto v Žirovnici ochudila pandevirová epidemie o představení veselohry s písničkami Pancho se žení v Přírodním divadle u zámku. Také oblíbená celostátní výstava Zahrada Vysočiny se na žirovnickém zámku nebude konat v červenci, ale v říjnu.

Návštěvníky Žirovnice ale asi spíše zajímá, co se tady konat bude.

Od soboty 4. července až do konce září je v zámeckém Špýcharu prodejní výstava Patchworku. V galerii na nádvoří zámku je do konce srpna výstava obrazů Josefa Bouchala a v zámeckých pokojích si mohou návštěvníci prohlédnout plstěná zvířátka Simony Mecerodové.

V zámku také proběhnou Pohádkové noční prohlídky pro děti. Tajuplný pohádkový příběh o princezně Lucince, který sehrají členové Divadelního spolku Žirovnice za pomoci zaměstnanců zámku, se odvíjí při prohlídce zámku, mimo jiné i ve věži a v zámeckém sklepení.

Dětští návštěvníci se mohou těšit na pohádkové postavy, k nimž patří nejen král, královna, princezna a princ, sudičky a čarodějnice, ale i mohutný medvěd, který má rád perníčky. Děti čekají pohádkové úkoly a odměna.

DSŽ odehraje zdarma ve prospěch zámku osm představení, a sice 10. a 24. července a 7. a 14, srpna vždy od 18 a 20 hodin. A 31. července od 19 hodin odehrají herci zájezdového divadla v Přírodním divadle nebo v případě špatného počasí v Sokolovně komedii Na ostro od Normana Fostera, v níž se představí například Slávek Boura, Kateřina Kornová nebo Jarka Stránská.

Kdo do Žirovnice zavítá, může si tedy i z letošního povirového léta odnést hezké a inspirativní zážitky. Více informací na www.zirovnice.cz