13 C
Jindřichův Hradec
15.04. 2024
Články

Živý Hradec bude ještě živější

Řada Jindřichohradečáků již netrpělivě odpočítává dny, které zbývají do data označeného v kalendáři červeným fixem. Polovina června, Slunovrat a s ním spojený světový svátek hudby. A jak lépe oslavovat hudbu než dobrou hudbou? Dvoudenní porce skvělé muziky na vás čeká při již tradičním multižánrovém hudebním festivalu Živý Hradec 16. a 17. června v parku pod gymnáziem.

Pro letošek se podařilo zajistit účast významných hudebníků z jazzového světa, pohupovat se ale budeme i v rytmu reggae a ošizeni nebudou ani milovníci divočejších rytmů. V pátek 16. června v 17.30 hod. zahájí celý festival oblíbená jindřichohradecká formace Jazz jam session. Poté převezme štafetu Trio Ondřeje Štveráčka – skvělého saxofonisty mladé generace, který už za svou tvorbu získal řadu ocenění. Následně zahraje grupa Miroslava Hloucala se zpěvačkou Petrou Brabencovou a jako třešnička na pátečním dortu dorazí do Jindřichova Hradce jeden z nejlepších českých jazzmanů Štěpán Markovič s velmi zajímavým projektem Gipsy Groove.

Milovníky skupiny Traband jistě potěší sobotní odpolední program, který zahájí v 15.30 Jarda Svoboda Trabandita, který právě získal nominaci na cenu Anděl za své sólové album Solo. Z Plzně dorazí kapela Kníry, která se vyznačuje nejen skvělou hudbou, ale také velkým smyslem pro humor. Je mezi vámi někdo, kdo nezná skupinu YO-YO Band? A co třeba Rybitví, Karviná, Jedem do Afriky, Kladno…? Aha, takže znáte. Fenomenální kapela Timudej vás dostane neskutečnou energií, která na každém jejich koncertu doslova přetéká z pódia. A další porci energie do vás napumpuje Mr. Loco, originální kombinace balkánského folklóru, latiny, reggae, ska i hip-hopu, která zakončí sobotní večer. Veškeré aktuality a novinky týkající se festivalu sledujte na facebooku Civis novus a webu www.hradeczije.cz.

Samozřejmostí po oba dva dny je občerstvení, zázemí na místě a pohodová atmosféra. I díky podpoře města Jindřichův Hradec si můžete vychutnat hudební víkend bez počítání korun na vstupenku. Vstupné je totiž zcela zdarma.

Takže pozor – sejdeme se všichni v pátek 16. a v sobotu 17. června v parku pod gymnáziem.

Petra Jahodová