17.6 C
Jindřichův Hradec
21.05. 2024
Články

Dnes na Živém Hradci zahraje KALLE a NAUZEA ORCHESTRA

Druhý den festivalu Živý Hradec pro vás nachystal hudební dobroty v podání táborských držitelů ceny Anděl skupiny KALLE a electroclashovou kapelku z Ústí nad Labem NAUZEA ORCHESTRA.

Kalle

Dvojnásobní držitelé ceny Anděl v Jindřichově Hradci poprvé představí svojí aktuální desku Songs with the Acoustic Band.

Kalle jsou táborská dvojice Veronika a David Zemanovi. Jejich společné začátky se datují od roku 2007, kdy spoluzaložili indie-rockovou skupinu Veena a nedlouho na to k ní přidali další hudební projekt Nod Nod. Od roku 2013 začali postupně koncertovat jen ve dvou pod názvem Kalle a následně vydali debutové album Live from the Room. Jejich prvotina i přes svou lo-fi povahu vyvolala na české alternativní scéně rozruch a obdržela cenu Anděl v kategorii alternativa 2014. Druhé album Saffron hills dvojice vydala po třech letech a Kalle na ní své intimní pojetí slow-core dotáhli do dokonalosti a k další ceně Anděl 2017, se jí podařilo ještě přidat cenu hudební kritiky Apollo. Rok po vydání kapela začíná občasně koncertovat v akustickém šestičlenném podání. Tento projekt uvnitř kapely završili vydáním alba Songs with the Acoustic Band, které vyšlo digitálně na sklonku roku 2019.

Na albu Songs with the Acoustic Band vyměnili elektrickou kytaru a spoustu zvukových mašinek za akustické nástroje v šestičlenném obsazení. Zpěv, akustická kytara, basa, bicí, harmonium a violoncello v souhře, která zachovává post-rockovou atmosféru a zároveň odhaluje nový rozměr skladeb.

Nauzea Orchestra

Kapela vznikla před dvanácti lety v Ústí nad Labem jako electroclashová skupina inspirovaná tehdejší berlínskou dekadentní hudební vlnou. S druhou deskou The Dark Side Of The Raven (2011) se objevily v tvorbě Nauzey Orchestry i prvky industriálu a postrocku. Postrockové období vyvrcholilo s třetí deskou Dobro (2015), na níž se objevily první skladby zpívané i česky. Do té doby sázela Nauzea Orchestra výhradně na němčinu a angličtinu. Poslední album – Štěstí (2017) – je zatím nejvíce písničkové. Stopy dekadence ale Nauzea Orchestra neztratila.


Živý Hradec 2020 bude!