16.2 C
Jindřichův Hradec
23.05. 2024
Články

Druhou zastávkou Českého poháru v triatlonu se staly Pardubice

Nedaleko od Pardubic se v neděli 26. července odehrálo pokračování Českého poháru v triatlonu. Na start závodu na břehu přírodního koupaliště písníku Hrádek se postavilo osm žáku z řad TCV Jindřichův Hradec do patnácti let. 

Svůj první triatlonový závod absolvoval vynikající orientační běžec Vojta Blažek. Se sto metry plavání, dvěma kilometry cyklistiky a kilometrem závěrečného běhu se popral na výbornou a bylo z toho jedenácté místo. Ve stejné kategorii doběhl na sedmnáctém místě Maty Jiruška.

Na tratích 300 m, 6 km a 2 km závodili mladší žáci a žákyně ve věku 12–13 let. Kája Kůrková díky osmému místu potvrdila umístění v první desítce celého poháru. Julča Tourková doběhla dvacátá osmá. Mezi chlapci se nejvíc dařilo Vojtovi Gröschlovi, který závěrečné dva kilometry běhu zvládl za sedm minut a čtyři vteřiny, což bylo o půl minuty rychlejší než druhý běžecký čas. Nejrychlejší běh mu pomohl k bronzové medaili. Cyril Blažek dokončil na čtyřiadvacátém místě a Vašík Gröschl uzavřel první třicítku. Jediná zástupkyně ve starším žactvu (14–15 let) Beáta Kučerová se rychlým během dostala na osmnácté místo. 

Příští pokračování národního poháru proběhne v Příbrami 15. 8. a to včetně štafetových závodů.

Lucie Tischlerová