4.8 C
28.03. 2024

Fotil Milan Havlík: South Bohemia Sika Cup 2014

Páteční osmou hodinou ranní vše vypuklo zápasem mezi Spartakem Pelhřimov a FbC 98 Chomutov. Následovalo dalších 11 utkání, a tak byly 2 třetiny zápasů ve skupinách odehrány. Byl mezi nimi i souboj českého vicemistra a slovenského mistra mezi Tatranem Střešovice a FBO Florko Košice. Mezinárodní souboj ovládl Tatran výsledkem 7:2, i když po polovině byl stav 2:1. Světla jindřichohradecké haly zhasla po 22. hodině. V sobotu se odehrálo posledních 6 zápasů ve skupinách. Veřejností nejočekávanější byl souboj Jihočechů s Tatranem, který Pražané vyhráli 5:0. Večer už některým šlo o udržení na turnaji, 4 osmifinálové boje byly Fotil Milan Havlík: South Bohemia Sika Cup 2014tady! S turnajem se postupně rozloučily týmy Hattrick Brno, FbC 98 Chomutov, ASK Bystřice nad Pernštejnem a Spartak Pelhřimov. Naopak Česká Lípa, brněňští Buldoci, Jihočeši a Košice šli dál. Nedělní čtvrtfinále zahájily Královské Vihohrady a Česká Lípa. Po polovinách 1:0 a 0:1, kdy obě branky padly hned ve 2.minutě polovin, se šlo za stavu 1:1 na nájezdy. I ty skončily 1:1 a rozhodnout pak musela náhlá smrt. V její druhé sérii se z postupu mohly radovat Královské Vinohrady. Druhé čtvrtfinále mezi Mladou Boleslaví a Košicemi už bylo jednoznačnou záležitostí. Hrálo se jen na 1 branku a Boleslav slavila výhru 18:0. I třetí čtvrtfinále překvapení nepřineslo. Tatran smetl Jihočechy 10:0. Za zmínku jistě stojí i výkon střešovického golmana Fibigera, který od Jihočechů za 80 minut neinkasoval jedinou branku. To mu možná bylo malou náplastí za finále české části Isoline cupu 2013, kdy v Jindřichově Hradci obdržel několik sekund před koncem rozhodující branku od Ústeckého kraje a pražský výběr se tak v roce 2013 do O2 areny nepodíval. Poslední čtvrtfinále už patřilo k vyrovnanějším bojům: Bohemka porazila Bulldogs 6:3 a doplnila tak kvarteto semifinalistů. Po předání cen týmům na pozicích 5.-8. se pokračovalo semifinálovými zápasy. Boleslav porazila Vinohrady vysoko 14:1, Tatran pak Bohemians 7:5. Byly tedy znány dvojice bojů o medaile. Po krátké pauze, aby si hráči Bohemians odpočinuly po semifinále s Tatranem, začal boj o 3. místo mezi Bohemians a Vinohrady. Zápas, který sledovalo necelých 200 diváků, byl až do posledních chvil spíše přetahovaná. První gól vstřelily Vinohrady, Bohemians srovnala a šla do vedení, ale do konce poloviny Vinohrady srovnaly. Po přestávce dala Bohemka gól v oslabení, ale Vinohrady odpověděly po pár vteřinách a přesilovou hru využili. Nakonec ale zelenobílí dali 2 branky a brali tak bronzové medaile, zatímco nováček extraligy nepopulární brambor. K finále, které se hrálo 3×15 minut, si našlo cestu 350 diváků! Favorizovaná Mladá Boleslav si poradila se střešovickým Tatranem 10:0 (2:0, 2:0, 6:0) a při své druhé účasti se tak dočkala zlatých medailí. Zklamaný Tatran tak turnaj potřetí za sebou nevyhrál.

Nejlepším brankařem se stal David Rytych, nejužitečnějším hráčem Tadeáš Chroust a nejlepším střelcem Martin Šimek. All-star tým turnaje byl v následujícím složení: David Cimbálek (Bohemians) – Petr Kološ, Radek Gwuźdź (Mladá Boleslav) – Jan Natov, Martin Richter (Tatran), Vojtěch Bagin (Bohemians).