21.9 C
Jindřichův Hradec
20.05. 2024
Články

Fotil Milan Havlík: South Bohemia Sika Cup 2014

Foto: Milan Havlík

Páteční osmou hodinou ranní vše vypuklo zápasem mezi Spartakem Pelhřimov a FbC 98 Chomutov. Následovalo dalších 11 utkání, a tak byly 2 třetiny zápasů ve skupinách odehrány. Byl mezi nimi i souboj českého vicemistra a slovenského mistra mezi Tatranem Střešovice a FBO Florko Košice. Mezinárodní souboj ovládl Tatran výsledkem 7:2, i když po polovině byl stav 2:1. Světla jindřichohradecké haly zhasla po 22. hodině. V sobotu se odehrálo posledních 6 zápasů ve skupinách. Veřejností nejočekávanější byl souboj Jihočechů s Tatranem, který Pražané vyhráli 5:0. Večer už některým šlo o udržení na turnaji, 4 osmifinálové boje byly Fotil Milan Havlík: South Bohemia Sika Cup 2014tady! S turnajem se postupně rozloučily týmy Hattrick Brno, FbC 98 Chomutov, ASK Bystřice nad Pernštejnem a Spartak Pelhřimov. Naopak Česká Lípa, brněňští Buldoci, Jihočeši a Košice šli dál. Nedělní čtvrtfinále zahájily Královské Vihohrady a Česká Lípa. Po polovinách 1:0 a 0:1, kdy obě branky padly hned ve 2.minutě polovin, se šlo za stavu 1:1 na nájezdy. I ty skončily 1:1 a rozhodnout pak musela náhlá smrt. V její druhé sérii se z postupu mohly radovat Královské Vinohrady. Druhé čtvrtfinále mezi Mladou Boleslaví a Košicemi už bylo jednoznačnou záležitostí. Hrálo se jen na 1 branku a Boleslav slavila výhru 18:0. I třetí čtvrtfinále překvapení nepřineslo. Tatran smetl Jihočechy 10:0. Za zmínku jistě stojí i výkon střešovického golmana Fibigera, který od Jihočechů za 80 minut neinkasoval jedinou branku. To mu možná bylo malou náplastí za finále české části Isoline cupu 2013, kdy v Jindřichově Hradci obdržel několik sekund před koncem rozhodující branku od Ústeckého kraje a pražský výběr se tak v roce 2013 do O2 areny nepodíval. Poslední čtvrtfinále už patřilo k vyrovnanějším bojům: Bohemka porazila Bulldogs 6:3 a doplnila tak kvarteto semifinalistů. Po předání cen týmům na pozicích 5.-8. se pokračovalo semifinálovými zápasy. Boleslav porazila Vinohrady vysoko 14:1, Tatran pak Bohemians 7:5. Byly tedy znány dvojice bojů o medaile. Po krátké pauze, aby si hráči Bohemians odpočinuly po semifinále s Tatranem, začal boj o 3. místo mezi Bohemians a Vinohrady. Zápas, který sledovalo necelých 200 diváků, byl až do posledních chvil spíše přetahovaná. První gól vstřelily Vinohrady, Bohemians srovnala a šla do vedení, ale do konce poloviny Vinohrady srovnaly. Po přestávce dala Bohemka gól v oslabení, ale Vinohrady odpověděly po pár vteřinách a přesilovou hru využili. Nakonec ale zelenobílí dali 2 branky a brali tak bronzové medaile, zatímco nováček extraligy nepopulární brambor. K finále, které se hrálo 3×15 minut, si našlo cestu 350 diváků! Favorizovaná Mladá Boleslav si poradila se střešovickým Tatranem 10:0 (2:0, 2:0, 6:0) a při své druhé účasti se tak dočkala zlatých medailí. Zklamaný Tatran tak turnaj potřetí za sebou nevyhrál.

Nejlepším brankařem se stal David Rytych, nejužitečnějším hráčem Tadeáš Chroust a nejlepším střelcem Martin Šimek. All-star tým turnaje byl v následujícím složení: David Cimbálek (Bohemians) – Petr Kološ, Radek Gwuźdź (Mladá Boleslav) – Jan Natov, Martin Richter (Tatran), Vojtěch Bagin (Bohemians).

Konečné pořadí:
1. BILLY BOY Mladá Boleslav
2. Tatran Omlux Střešovice
3. FbŠ Bohemians
4. TJ X3M Sokol Královské Vinohrady
5. FBC BRZDY CZ Česká Lípa
6. itelligence Bulldogs Brno
7. FbO Florko Košice
8. Jihočeská reprezentace
9. Spartak Pelhřimov
10. ASK Bystřice nad Pernštejnem
11. FbC 98 Chomutov
12. FBŠ Hattrick Brno

Tatranu se tak zlatý hattrick v Jindřichově Hradci nepodařil. Nicméně Tatran nastoupil v poněkud improvizované sestavě, naproti tomu Boleslav přijela se vším, co má. Na závěr stojí za to si připomenout i všechny pořadatele, kteří odvedli bezvadnou práci:
Martin Knobloch, Lukáš Vašek, Veronika Mikešová, Jiří Holický, Zuzana Michálková, Jakub Kantor, Tomáš Záruba, Marcel Šuranský, Michal Camrda, Barbora Michálková, Kateřina Kučeravá, Jakub Pavlát, Jakub Šmíd, Tereza Fuková, Simona Vettermannová, Martin Holický, Aneta Slipková, Petra Baboučková a Bronislav Peterka.

Jakub Kantor


Milan Havlík letáček banner